Rinkēvičs: Lēmumu par dalību “uzvaras dienas” svinībās ietekmēs arī notikumu attīstība Ukrainā

0 komentāri

Lēmumu par dalību “uzvaras dienas” svinībās ietekmēs arī notikumu attīstība Ukrainā, tā pēc tikšanās ar Lielbritānijas Eiropas lietu valsts ministru Deividu Lidingtonu žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Runājot par Valsts prezidenta Andra Bērziņa dalību “uzvaras dienas” svinībās Krievijas galvaspilsētā Maskavā 9.maijā, Rinkēvičs atgādināja jau iepriekš pausto, ka “jautājums ir jāapspriež ES ietvaros”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Tas nav tā, kā to tagad mēģina pasniegt – mēs tagad brauksim prasīt atļauju. Nē, mēs gribam redzēt vienotu nostāju ES dalībvalstīs,” skaidroja ministrs. “Šādu lēmumu noteikti iespaidos arī situācijas attīstība Ukrainā,” viņš piebilda.

Kā ziņots, Valsts prezidents vēl izvērtēs, vai doties uz 9. maija svinībām Krievijā. Pats Bērziņš LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja, ka viņam ir pietiekami daudz laika, lai izvērtētu situāciju, un “būs konkrēta rakstiska atbilde uz šo aicinājumu”.

Bērziņš uzsvēra, ka Otrā pasaules kara iznākums ir atstājis ļoti būtisku ietekmi uz Latviju, tās iedzīvotājiem, daudz būtiskāku nekā uz citām valstīm, jo “brālis karoja pret brāli”.

“Man un manai ģimenei Otrā pasaules kara iznākums bija ļoti negatīvs,” teica prezidents. Ja Latvija no 1.janvāra nebūtu prezidējošā valsts ES Padomē, “man lēmums ir skaidrs un nav mainījies”, uzsvēra prezidents. Tomēr beigu beigās “tas būs mans personīgais lēmums”, uzsvēra Bērziņš.

Krievija sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, pieminot 70.gadadienu kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Bērziņu.

Starp Maskavas uzaicinātajiem viesiem ir gan ASV prezidents Baraks Obama, gan Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas