Reirs: Latvija nevar atļauties uzturēt ēnu ekonomiku

1 komentārs

Finanšu ministrs Jānis Reirs ceturtdien, 29.janvārī, pēc tikšanās ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ināru Pētersoni atzina, ka VID pēdējā laikā ir paveicis nozīmīgu darbu nodokļu administrēšanas uzlabošanā un krāpniecības apkarošanā, tomēr valsts politikas veidošanas līmenī jāmeklē vēl citi būtiski pasākumi ēnu ekonomikas izskaušanā.

“Latvija nevar atļauties uzturēt ēnu ekonomiku. Tā valstij izmaksā pārāk dārgi un tiešā veidā samazina tās iespēju piešķirt papildu līdzekļus veselības aprūpei, izglītībai, sociālajai un nacionālajai drošībai. Lai arī VID sekmīgi darbojas ēnu ekonomikas samazināšanas jomā un ir jūtami uzlabojumi, tomēr ir jādomā vēl par citiem efektīviem pasākumiem politiskajā un izpildes līmenī, kas turpinātu straujāk samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru,” atzīst finanšu ministrs.

Viens no ēnu ekonomikas apkarošanas pamatprincipiem ir būtiski mazināt “aplokšņu algas”, apkarot nodokļu izkrāpšanas shēmas un citus negodprātīgas uzņēmējdarbības principus.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ex
    0

    Ex

    Jā,jaunums mikrouzņēmuma nodokļos tiešām veicinās izeju no ēnu ekonomikas.Kapēc tad nepaceļat ar max atļauto summu,ko var tur nopelnīt,viens veiksmes stāstnieks palaida sistēmu,bet tagad nezināt kā to nostopēt,jo redz,jūs jau neskatāties,ka no tiem nodokļiem mikrouzņēmumi daudz neiegūst,bet apcirpt gribās tāpat,un ja nevar krāpnieciskās shēmaas izskaust,tad varbūt VIDā un valdībā atrodas ne pārāk kompetenti cilvēki.vienkāršāk ir visu aizliegt,nosmacēt,ne strādāt un gudri administrēt.Ja aizies vēl daļa strādājošo uz citu valsti,ko ēdīs tad birokrātiskais aparāts?Ā, atkal piegriezīs skābekli ar nodokļiem.Žēl,sekla domāšana.

    31.01.2015 14:42

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas