Psihiatrs: Mobilie telefoni būtu jāaizliedz pilnīgi visās skolās!

5 komentāri

Mobilie telefoni būtu jāaizliedz visās skolās, jo tie mazina bērnu koncentrēšanās spējas, – tā LNT ziņām komentēja psihiatrijas profesors Elmārs Rancāns.

Skolotājam jau tā esot grūti noturēt bērna uzmanību visas stundas laikā. Bet telefons novirza skolēna domas uz ko citu, un tas var ievērojami traucēt mācību procesu. Tāpēc viņaprāt, telefoni pirms stundām būtu jāsavāc, un jāatdod tikai mācību dienas beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Elmārs Rancāns, Latvijas psihiatru asociācijas viceprezidents:
Ja patstāvīgi pārtraukumos starp stundām viņam vēl cita lieta, par ko viņš domā, par ko viņš ir ieinteresēts, jeb aktīvi dzīvo līdzi, vai nākamais līmenis, vai kaut kāds sasniegums, nepabeigta spēle, tad viņš pārtraucot šo saistošo nodarbi – viņam ir ļoti grūti koncentrēties mācību procesam, un turpināt apgūt tās zināšanas, kas no viņa arī tiek sagaidīts.

Psihiatrs arī norāda, ka vecākiem par savām atvasēm arī nevajadzētu pārlieku uztraukties un pietiekot ar to, ka bērns ir sazvanāms pirms un pēc mācību stundām.

Jau ziņojām – lai mobilie telefoni netraucētu bērniem mācīties, vairākās skolās ir ieviesta kārtība, kad mācību stundu laikā telefoni bērniem ir jānodod.

Foto

Skaties video!

5 komentāri

TOP komentāri

 • sane
  +3

  sane

  Šo kārtību jau sen vajadzēja ieviest, kad šī sērga tikko sāka izplatīties.

  03.04.2016 08:28

 • Regina
  +1

  Regina

  Anglijā jau sen skolās ir aizliegti mobillie telefoni un košļenes un tas ir pilnīgi normāli :)

  12.04.2016 22:32

 • Maija
  0

  Maija

  Un kad mēs satrauksimies par starojumu??? Elektromagnētiskais un visi bezvadu starojumi ir ne tikai kaitīgi, bet lēni iznīcinoši...starojumi

  13.04.2016 21:04

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas