Profesors Taivāns par civilizāciju sadursmi un pilsoņu kara iespējamību

0 komentāri

Krievijas vēsture rāda, ka šī valsts ir ļoti tuvu Āzijas civilizācijai, turklāt liela daļa šīs civilizācijas pārstāvju ir arī Latvijas teritorijā. Rodoties nestabilitātei un Krievijai ”piešaujot eļļu”, Latvijā pastāv pilsoņu kara iespēja, ir pārliecināts Latvijas Universitātes Āzijas studiju nodaļas profesors Leons Taivāns.

L. Taivāns jau iepriekš nācis klajā ar pesimistiskām prognozēm, sakot, ka Krievijas un Ukrainas konfliktā uzvarētājs būs Krievija. Šādu viedokli L. Taivāns pamatoja, norādot – Ukraina neatrodas Rietumos. ”Visa Ukrainas kultūra un vēsture ir mētāšanās starp Osmaņu impēriju, Krieviju un daļēji Poliju,” iepriekš pauda Āzijas studiju nodaļas profesors.

Foto: LETA

Foto: LETA

Profesors Leons Taivāns:
Latvijā ir cilvēku masa, kas pieder pie citas civilizācijas. Līdzko Latvijā būs mazākā nestabilitāte, tā var sākties pilsoņu karš. Tam eļļu pielies – mēs zinām, kas.

”Ja Latvijā sāktos Ukrainā notiekošajam līdzīgs pilsoņu karš, tad arī NATO būs grūtības sniegt palīdzību. Pilsoņu karš ir pilsoņu karš – ar to valsts lai tiek galā pati,” pauda Āzijas civilizācijas eksperts.

SKATIES jau ziņoja, ka valdības pasūtītais pētījums par cittautiešu noskaņojumu Latvijā gan atklāj – 64% Latvijas krievvalodīgo uzskata sevi par valstij piederīgiem un ir Latvijas patrioti. Tāpat arī kulturologs, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs norādīja – veiktais pētījums apliecina, ka situācija valstī nemaz nav tik dramatiska, kā varētu šķist, turklāt iezīmējušās vairākas pozitīvas tendences. Viņš arī uzsvēra, ka, piemēram, politiķiem ir jābūt sevišķi apdomīgiem savos izteikumos un jāizvairās no naida kurināšanas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas