Prezidents: Kultūras galvaspilsēta bijusi pērle šī gada notikumu gūzmā

0 komentāri

Kultūras galvaspilsēta bijusi pērle visu šī gada notikumu gūzmā, šodien projekta Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 noslēguma pasākumā norādīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. “Jāpateicas Diānai Čivlei, jo tikai stipras sievietes spēj paveikt ko tādu,” norādīja prezidents, uzslavējot nodibinājuma Rīga 2014 vadītājas un viņas komandas darbu.

Prezidents arī uzsvēra, ka, viņaprāt, visi, kas piedalījās Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas darbā ir ieguvēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Man šķiet, ka tas ir labs pamats, lai skatītos nākotnē. Nekas stiprāks kā kultūra pasaulē nav, kas saistītu cilvēkus,” teica Bērziņš. Viņš arī norādīja, ka šogad visi ārvalstu viesi, kurus viņš saticis, pieminējuši kultūras galvaspilsētu ar labu vārdu. “Nav svarīgi, vai tā bija Jaunzēlande vai Igaunija, vēstījums bija vienāds,” sacīja prezidents.

Īpašs prieks prezidentam bijis par Siguldu, kas bija Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas partnerpilsēta. Viņš vēlēja tai arvien attīstīties un nekļūt par Rīgas sastāvdaļu. “Tā ir mana pilsēta,” teica prezidents.

Bērziņš arī uzsvēra ārvalstu vēstnieku darbu Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu lokā, kā arī ārvalstu partneru darbu. Viņš arī norādīja, ka šajā gadā gūtā pieredze būs labs pamats arī Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības padomē nākamajā gadā.

Savukārt Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis (VL/TB-LNNK) piebilda, ka kultūras galvaspilsētas gada pieredze noderēs, gatavojoties arī Latvijas simtgades svinībām 2018.gadā. Viņš norādīja, ka šajā gadā visi cilvēki kaut ko ir ieguvuši, kā arī ārzemju mediji beidzot ievērojuši Rīgu un tās skaistumu.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) pastāstīja, ka iepriekšējos gados, braucot uz Briseli, kultūras galvaspilsētas gada veidotāji saskārušies ar bažām par Latvijas spēju noorganizēt vērienīgo pasākumu. “Tagad saprotam, ka mums ir izdevies,” uzsvēra Ušakovs, norādot, ka tas nebūtu bijis iespējams bez spēcīgas komandas un partneriem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas