Politoloģe: Latvijas prezidentūras starta šāviens ir gana cienījams

0 komentāri

Novērtēt, kā sākusies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē, ir sarežģīti, tomēr “starta šāviens ir gana cienījams”, informē Latvijas Universitātes profesore un politoloģe Žaneta Ozoliņa.

Viņa norādīja, ka par Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumu grūti sniegt vērtējumu, jo pirmās dienas norit svinīgā gaisotnē, visiem iesaistītajiem lēnām iepazīstoties un apskatot to politiķu un ierēdņu armiju, kas palīdzēs īstenot prezidentūru. “Tomēr starta šāviens ir gana cienījams,” piebilda Ozoliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Prezidentūras sākumā jau ir iezīmējušies prezidentūras tematiskie attīstības virzieni, norādīja politoloģe. Prezidentūras laikā tiks vairāk domāts par ES konkurētspēju pasaulē, drošības jautājumiem, it īpaši saistībā ar vakardienas apšaudi Francijā, kur uzbrukumā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai tika nogalināti 12 cilvēki, kā arī ES globālā loma pasaulē, kur Latvijai ir savas intereses saistībā ar austrumu partnerību, uzsvēra Ozoliņa.

Tāpat politoloģe atzīmēja, ka Latvijai prezidentūras laikā būs jāiesaistās dialoga nodrošināšanā ar Krieviju saistībā ar Ukrainas konfliktu. Prezidējošajai valstij jāuzņemas līdera loma, piebilda Ozoliņa.

Kā ziņots, no šī gada 1.janvāra Latvija ir ES Padomes prezidentvalsts, savukārt no jūlija līdz decembrim ES Padomē prezidēs Luksemburga, no nākamā gada janvāra līdz jūnijam prezidēs Nīderlande, bet no jūlija līdz decembrim – Slovākija.

ES 28 dalībvalstis katra sešus mēnešus rotācijas kārtībā pilda prezidentvalsts pienākumus. Šajā periodā prezidentvalsts vada sanāksmes daudzos līmeņos, ierosina pamatnostādnes un panāk kompromisus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas