Politoloģe: Latvijas prezidentūras starta šāviens ir gana cienījams

0 komentāri

Novērtēt, kā sākusies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē, ir sarežģīti, tomēr “starta šāviens ir gana cienījams”, informē Latvijas Universitātes profesore un politoloģe Žaneta Ozoliņa.

Viņa norādīja, ka par Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumu grūti sniegt vērtējumu, jo pirmās dienas norit svinīgā gaisotnē, visiem iesaistītajiem lēnām iepazīstoties un apskatot to politiķu un ierēdņu armiju, kas palīdzēs īstenot prezidentūru. “Tomēr starta šāviens ir gana cienījams,” piebilda Ozoliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Prezidentūras sākumā jau ir iezīmējušies prezidentūras tematiskie attīstības virzieni, norādīja politoloģe. Prezidentūras laikā tiks vairāk domāts par ES konkurētspēju pasaulē, drošības jautājumiem, it īpaši saistībā ar vakardienas apšaudi Francijā, kur uzbrukumā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai tika nogalināti 12 cilvēki, kā arī ES globālā loma pasaulē, kur Latvijai ir savas intereses saistībā ar austrumu partnerību, uzsvēra Ozoliņa.

Tāpat politoloģe atzīmēja, ka Latvijai prezidentūras laikā būs jāiesaistās dialoga nodrošināšanā ar Krieviju saistībā ar Ukrainas konfliktu. Prezidējošajai valstij jāuzņemas līdera loma, piebilda Ozoliņa.

Kā ziņots, no šī gada 1.janvāra Latvija ir ES Padomes prezidentvalsts, savukārt no jūlija līdz decembrim ES Padomē prezidēs Luksemburga, no nākamā gada janvāra līdz jūnijam prezidēs Nīderlande, bet no jūlija līdz decembrim – Slovākija.

ES 28 dalībvalstis katra sešus mēnešus rotācijas kārtībā pilda prezidentvalsts pienākumus. Šajā periodā prezidentvalsts vada sanāksmes daudzos līmeņos, ierosina pamatnostādnes un panāk kompromisus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas