Politikas ekspertu viedokļi: kāda izskatīsies nākamā valdība? Kurš būs tās vadītājs?

2 komentāri

Solvitas Āboltiņas ceļam uz valdības vadītājas krēslu cena kļuvusi vēl augstāka, un vienlaikus pavērts ceļš arī citu partiju premjerministru kandidātiem, tā prezidenta Raimonda Vējoņa paziņojumu vērtē eksperti. 

No vienas puses, Raimonds Vējonis nav teicis “nē” Vienotības līderes Solvitas Āboltiņas nokļūšanai valdības vadītājas krēslā, no otras –  pavēris durvis Zaļo un zemnieku savienībai, saka politologi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jānis Ikstens, politologs, LU profesors:

Ja Vienotība nespēj iekšēji vispirms jau vienoties un pēc tam nespēj vienoties ar koalīcijas partneriem par noteiktu premjera kandidātu, tad šajā gadījumā iespēja tiek dota ZZS.

Ivars Ījabs, politologs, LU asociētais profesors:

Āboltiņai droši vien, ka ir vēl joprojām cerības ieņemt valdības vadītāja krēslu, bet tas ir ļoti, ļoti lielā mērā atkarīgs no tā, ko viņa spēs piedāvāt tiem saviem koalīcijas partneriem tādu, lai viņi mainītu savu viedokli.

Skaties foto!

Politologi lēš, ka Nacionālā apvienība var mainīt savu skeptisko nostāju pret Āboltiņu, bet tam nepiekrīt bijušais Āboltiņas padomnieks un Vienotības politiķis Edgars Jaunups. Viņš saka, – Nacionālā apvienība atšķirībā no Zaļo un zemnieku savienības sev cenu “neuzsit” un ir aprēķinājusi, ka tās vēlētājam Vienotības līdere nepatīk.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība, paziņojot, ka sauks savu premjera kandidātu, ir sarežģījusi Vienotībai valdības veidošanas procesu, uzskata Jaunups. Tādējādi līdzšinējā varas partija nonākusi neapskaužamā situācijā, jo pati gāzusi savu premjeri un tagad ir apdraudēta tās iespēja veidot nākamo valdību.

Skaties video!

Ko paziņoja Vējonis?

”Jaunajam Ministru kabinetam jāsaņem pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas atbalsts. No partiju pārstāvjiem sarunu laikā guvu apstiprinājumu, ka jaunās valdības locekļiem jābūt labai reputācijai un atbalstam sabiedrībā. Jaunajai koalīcijai jāveido godīga politika. Sarunas ar politisko partiju pārstāvjiem apliecina, ka pastāv iespēja izveidot stabilu un rīcībspējīgu koalīciju. Taču pārliecinošs atbalsts kādam noteiktam koalīcijas modelim vai Ministru prezidenta kandidātam nav izveidojies,” piektdien pauda Vējonis.

2 komentāri

TOP komentāri

 • ..
  +2

  ..

  ---jaunās valdības locekļiem jābūt labai reputācijai un atbalstam sabiedrībā. Jaunajai koalīcijai jāveido godīga politika---viedi vārdi. Cienu Vējoņa kungu!

  12.12.2015 11:48

 • Sveiciens Lāčplēša dienā!
  +1

  Sveiciens Lāčplēša dienā!

  Vispār tas ir interesants gadījums - vadošā un valdošā partija pati gāž savu premjeru, kurš it kā neko nav noziedzies. :))) Kaut kas absolūti neloģisks.
  Pārfrazējos slaveno kaimiņu izteicienu - Latviju umom ņe poņaķ.

  13.12.2015 22:14

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas