Pekala: Par Ziemeļu apgādes tīklu pielāgošanu biznesa vajadzībām svarīgi runāt jau tagad

0 komentāri

Latvijas un ASV vladībām ir svarīgi pielāgot Ziemeļu apgādes tīklu, kas šobrīd tiek izmantots militāro preču sūtīšanai, biznesa vajadzībām, iedrošinot uzņēmumus sūtīt preces uz Ķīnu, Centrālāziju, Ukrainu, Baltkrieviju, uz Kaukāza valstīm, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

M. Pekala skaidro, ka pašlaik ASV kareivji pamet afganistānu un tur paliks mazāks skaits ASV kaujinieku, līdz ar ko mazināsies arī militāro preču plūsma, līdz ar ko nepieciešams domāt par tālāku Ziemeļu apgādes tīkla izmantošanu.

Par Ziemeļu agādes tīkla komercializāciju runāts jau iepriekš, taču šobrīd, samazinoties ASV karavīru klātbūtnei Afganistānā un līdz ar to arī militāro kravu plūsmai caur šo tīklu, jautājums kļūst aizvien aktuālāks.

ASV vēstnieks gan arī norādīja, ka drīz saksies preču plūsma atpakaļ no Afganistānas, un apjomi būšot ļoti lieli, turklāt, pēc viņa teiktā, preču plūsma caur Latviju ir ļoti konkurētspējīga.

“Ir četri preču plūsmas virzieni – uz ziemeļiem, austrumiem, rietumiem un dienvidiem, kas ir Pakistāna, Vladivostoka, Gruzija un Ziemeļu apgādes tīkls caur Latviju. ASV preču plūsmai prom no Afganistānas plāno izmatot visus četrus iespējamos ceļus, līdz ar ko preču plūsma caur Latviju būs viens no četriem galvenajiem ceļiem,” sacīja M. Pekala.

Visu interviju ar ASV vēstnieku Latvijā Marku Pekalu skaties šeit!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas