“Nordea” eksperts: jūlijā inflācija būs lielāka

0 komentāri

Kopumā inflācijai šogad ir tendence mazliet kāpt, un jūlijā šo kāpumu vēl mazliet palielinās “Rīgas ūdens” tarifu pieaugums. Pakalpojumu cenu kāpums šogad ļauj izvairīties no deflācijas, kas būtu ļoti slikts signāls tautsaimniecības attīstībai, jaunākos Centrālā statstikas biroja datus par patēriņa cenu izmaiņam komentē “Nordea” ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Inflācijas dinamika šogad Jūnijā daudz neatšķiras no novērojumiem iepriekšējos mēnešos, precēm gada griezumā esot mazliet lētākām, savukārt pakalpojumu cenām pieaugot par teju trīs procentiem. Latvijā inflācija jūnijā bijusi tikai mazliet augstāka par eirozonas vidējo rādītāju 0,5%, norāda Belēvičs.

“Ja paraugāmies gada griezumā, tad visbūtiskāko ietekmi uz inflāciju atstāj cenu pieaugums alkoholam un tabakai, viesnīcās un restorānos, kā arī transporta pakalpojumiem, savukārt lētāka pārtika ļauj kopējiem inflācijas rādītājiem saglabāties zemā līmenī,” tā “Nordea” eksperts.

Jau ziņojām, ka vidējais patēriņa cenu līmenis 2014. gada jūnijā, salīdzinot ar 2013. gada jūniju, palielinājās par 0,7%. Precēm cenas samazinājās par 0,2%, bet pakalpojumiem cenas pieauga par 2,9%.

2014. gada jūnijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, patēriņa cenas pieauga par 0,3%. Precēm vidējais cenu līmenis palielinājās par 0,2%, bet pakalpojumiem –par 0,6%.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas