Mamikins paredz Krievijas sankciju atcelšanu jau nākamgad

1 komentārs

Pēdējos mēnešos situācija Ukrainas Austrumos bijusi salīdzinoši mierīga, bet konflikts starp valdību un nemierniekiem pēkšņi pārmeties uz valsts rietumiem. Tas devis iespēju cerībā sarosīties tiem Eiropas politiskajiem spēkiem, kuri uzstāj uz nepieciešamību atcelt Krievijai piemērotās sankcijas. 

Jūlija sākumā Eiropas Savienības (ES) pret Krieviju noteiktās sankcijas izraisīja pamatīgu skandālu citkārt tik mierīgajā Somijā. Krievijas domes spīkers Sergejs Nariškins gribēja aizbraukt uz Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas samitu Helsinkos, bet viņam uz robežas tika atteikta vīza.

Nariškins ir viens no tiem politiķiem, kas aktīvi atbalstīja Krimas aneksiju un par to izpelnījās vietu Eiropas melnajā sarakstā. Savukārt tas izraisīja ļoti asu Kremļa reakciju.

Tas arī aktualizēja jautājumu par sankcijām kā tādām. Pavisam neilgi pirms šiem notikumiem – jūnijā – sankcijas kārtējo reizi tika pagarinātas par pusgadu. Bet tas nenācās viegli, jo ne Eiroparlamentā, ne starp Eiropas valstu līderiem netrūkst Kremļa simpatizētāju.

No Latvijas ievēlētais eirodeputāts Andrejs Mamikins paredz, ka situācija Ukrainas austrumos kļūs arvien mierīgāka, un attiecīgi arī sankcijas pret Krieviju tiks atceltas aptuveni pēc gada.

Savukārt Krievijas melnajā sarakstā iekļautā eiroparlamentāriete Sandra Kalniete ir pilnīgi pretējās domās. Krimu Krievijai neviens nepiedošot, un par tās aneksiju pieņemtās sankcijas būs spēkā līdz brīdim, kad pussalu atkal kontrolēs Ukraina.

Savukārt, lai pārējās sankcijas varētu kaut vai tikai pārskatīt, nemaz nerunājot par atcelšanu, kategorisks priekšnoteikums ir Minskas vienošanās noteikumu izpilde. Tā, cita starpā, paredz, ka robežai ar Krieviju jānonāk Ukrainas valdības kontrolē.

Viņa atgādina, ka Krievija turpina izvērst savu propagandu Eiropā, piemēram, tās medijs Sputnik šobrīd mēģina iekļauties Latvijas tirgū. Tādēļ Eiropas Parlamentā (EP) ļoti aktīvi turpinās darbs pie Eiropas krievu medija izveides. Raidorganizācijas budžets varētu būt pat 500 miljoni eiro, tomēr šādu mediju varētu izveidot ne ātrāk kā nākamgad.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Sankcijas jāatceļ-sabruks Mamikina dzimtā Raša.

    14.07.2015 06:28

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas