Lembergs: Tādām algām, kā man, nav jāpalielina neapliekamo minimumu

1 komentārs

”Nav pareizi, ka neapliekamo minimumu palielina neatkarīgi no algas apjoma. Nu ar tādiem ienākumiem kā man – nav jāpalielina neapliekamais minimums,” premjera amata kandidāts Aivars Lembergs pauda ”Līderu debatēs”, diskutējot par jautājumu, kā Latvijā mazināt iedzīvotāju nevienlīdzību.

Tikmēr daudzi citi Ministru prezidenta amata kandidāti atbalstīja ideju ieviest progresīvo nodokli. Sākot no 3000 vai 2000 eiro to plāno darīt Roberts Zīle, ja būtu tāda izdevība. ”Zināmu progresivitāti” vēlējās ieviest arī Laimdota Straujuma. Inguna Sudraba, nākot pie varas, gribētu palielināt neapliekamo minimumu līdz minimālās algas līmenim. Nils Ušakovs plāno vērienīgu nodokļu reformu, un cita starpā ar nodokli labprāt apliktu arī luksusa preces, cerot tā kompensēt zudumus, kas radīsies, piemēram, samazinot PVN pārtikai.

1 komentārs

TOP komentāri

 • ***
  0

  ***

  Straujumas kundze nemitīgi atkārto, ka Vienotība paaugstinās minimālo algu. Jauki! Bet tādā gadījumā es, kura strādā valsts augstskolā, drīz saņemšu vienādu algu ar sētnieku (visu cieņu viņa darbam, bet atbildība tikai - salasīti papīri, vai nē), kura alga vienkārši tiks pacelta līdz manas algas līmenim, bet man nepacels :)
  Un vēl - runā par atbalstu ģimenēm ar maziem bērniem, venīgi Lembergs sapratis, ka bērns vecākiem ir arī tas, kurš nu jau liels. Mūsu ģimenē ir trīs bērni, kuriem visiem nu ir augstākā izglītība. bet - kad viņi mācījās un studēja (tas bija nesen, tikai dažus gadus atpakaļ; viens turpina studijas vēl tagad), mums, vecākiem, nebija nekāda atbalsta no valsts, ar mūsu naudu nepietika, viņus skolojot (kaut visi bija budžeta studenti!), tāpēc bija spiesti ņemt studējošo kredītu, kuru tagad maksā, paralēli audzinot savus mazos bērniņus un maksājot kredītu par dzīvokli vai īrējot to. Bet tagad iznāk, ka mēs, vecāki, neesam pelnījuši nekādu palīdzību. bet - nevarējām ieguldīt savā pensiju kādā tur līmenī tieši tāpēc, ka svarīgāk bija izskolot bērnus, kuri, starp citu, visi strādā un godīgi maksā nodokļus. Sāp, ka mēs, kuri dzimuši, auguši un pirmos 10 gadus strādājuši "nepareizajā valstī", izaud zinājuši gudruas un strādīgus bērnus, nesakrājot neko, vispār netiekam pieminēti! Redzot, cik mums grūti gāja, neticu, ka katram mūsu bērnam būs 3 bērni, kā mums. Arī ar valsts atbalstu (kurš jau vēl nav un šobrīd neticu, ka būs!) :(

  02.10.2014 22:47

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas