Legalizēt marihuānu – tas būtu kā atvērt vārtus ķīmiskai atkarībai, uzskata Apinis

0 komentāri

Marihuānas dekriminalizācija Latvijā ir bijis “karsts” temats pēdējos gados. Otrdien Saeimā norisinājās diskusija starp šīs ieceres aizstāvjiem, gan arī pretiniekiem. Kā ierasts, neiztika bez visai spilgtiem citātiem.

Viens no marihuānas dekriminalizācijas lielākajiem pretiniekiem ir Latvijas Ārstu biedrības priekšsēdētājs Pēteris Apinis, kurš arī šajā diskusijā savā viedoklī bija visai ass: “Marihuāna visā pasaulē ir viens no tiem ceļiem, kādā veidā ķīmiskas atkarības ienāk bērna dvēselē. Tas būtu kā atvērt vārtus bērna smadzenēs ķīmiskai atkarībai.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Tas, par ko mēs šodien runājam, ir cīņa par bērna dvēseli. Jebkurā gadījumā bērns meklē izeju. Vislabākais, ja vecāks piedāvātu bērnam mūziku, sportu, kaut vai datorspēles, kaut vai internetu. Un visas tās pārējās lietas, kuras spēj aizvietot to zināmo atkarību. Bet nu šajā gadījumā viņš to nesaņem, un parādās kāds cilvēks no malas, kas viņam mēģina iedot vienu vai otru atkarību izraisošu vielu,” turpina Apinis.

Marihuānas dekriminalizācijas ieceres atbalstītāju vidū bija kāda Rīgas Stradiņa Universitātes studente, kura piesauca citas ķīmiskas vielas, kas ikdienā ir pieejamas legāli.

“Mēs varam runāt tikpat labi par alkohola ietekmi uz smadzenēm. Un tur ir daudz vairāk un apjomīgāki, un masīvāki epidemioloģiskie dati, kā šī substance ietekmē. Kaut kā par to skaļi netiek runāts. Mēs visi zinām šo problēmu – tai ir daudz sliktāka ietekme uz nervu sistēmu,” viņa saka, piebilstot, ka jebkas, lietots lielās devās, ir kaitīgs veselībai.

Plašāk par šo tematu skatieties šovakar TV3 Ziņās no plkst. 19.00.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas