Latvijas zinātnes bēres – tā situāciju zinātnē raksturo latviešu pētnieks

0 komentāri

Pašreizējo situāciju zinātnē Latvijas akadēmiķis Ivars Kalviņš raksturojis kodolīgi – tās ir Latvijas zinātnes bēres.

Valdība nekādus reālus un būtiskus risinājumus neredz. Šodien izglītības ministre Mārīte Seile tiksies ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti.

Kā iepriekš intervijā laikrakstam Dienas Bizness sacīja Spārītis, – kamēr sarunāsimies tikai par Dziesmu svētkiem, kamēr Latvijā nebūs sadarbības aizsardzības jomā vai ekonomikā, kā arī netiks domāts par ražošanu, Latvijā nevarēs runāt par reāliem panākumiem. Ja Latvijas zinātne pirms 25 gadiem bija Eiropas līmenī, tad šobrīd esam ”pašās beigās”. “Latvijas valsti vajag restartēt,” – tā iepriekš intervijā sacīja Spārītis.

Savukārt Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors akadēmiķis Ivars Kalviņš iepriekš intervijā 900 Sekundēm bija daudz skarbāks, sakot, ka Latvijas zinātne šovasar jau ir apbērēta.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas