Latvijas vēstnieks: Nevar apgalvot, ka totalitārisms kā sistēma būtu aizgājusi vēsturē

0 komentāri

Joprojām nevaram apgalvot, ka totalitārisms kā sistēma vai tā recidīvi būtu aizgājuši vēsturē, tā Čehijas Senātā pauda Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis.

A. Sarkanis piedalījās projekta Mene Tekel pret totalitārismu veltītā starptautiskā konferencē. Vēstnieks atsaucās uz konferencē izplatīto komunisma represijas pieredzējušās filoloģijas doktores Dzintras Hiršas referātu Ģimeņu liktenis totalitārismā par traģisko un rūgto izsūtījuma laiku un ērkšķainām gaitām, veidojot savu dzīvi padomju sistēmā.

Atsaucoties arī uz personisko pieredzi, vēstnieks A. Sarkanis atzina, ka būtu ar cieņu jāatceras arī tās nedaudzās totalitārisma laiku amatpersonas, kas uzdrošinājās aizstāvēt represētos vai apdraudētos cilvēkus, saglabāt viņu cilvēcisko cieņu un nesalauzt likteni.

Vēstnieks akcentēja, ka apzinoties to, kas mūsdienās notiek tuvākā un tālākā pasaulē, joprojām nevaram apgalvot, ka totalitārisms kā sistēma vai tā recidīvi būtu aizgājuši vēsturē un uztverami vien kā pagātnes refleksijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas