Latvijā jāsamazina pašvaldības, jo valstī krītas iedzīvotāju skaits, uzskata VARAM

5 komentāri

Pašvaldību skaits Latvijā jāsamazina, jo valstī krītas iedzīvotāju skaits – ar šādu galveno argumentu pie politiķiem un dažādām institūcijām devies Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) ministrs Kaspars Gerhards. Taču nozares ministrijas iecerei par jaunu teritoriālo reformu atbalstītāju skaits nav liels.

Lai īstenotu iepriekšējo administratīvi teritoriālo reformu, bija nepieciešami 10 gadi. Diskusijās un strīdos mazo vietvaru skaits tika samazināts četrkārt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pie ieguvumiem minēti mazāki administratīvie izdevumi, pie kļūdām – brīžiem neloģiska apvienošana. Piemēram, Suiti tagad sadalīti trīs dažādos novados. Savukārt Roja un Mērsrags tā arī nespēja dzīvot kopā un šķīrās.

Tagad, pēc sešiem gadiem, piedāvāts pašvaldību robežas pārzīmēt vēlreiz.

Plānotā administratīvi teritoriālo reforma tagad uzsākusi garu, un, visticamāk, smagu maratonu. Pirmās diskusijas šodien risinājās vienā no Saeimas komisijām.

Vai jau tad pašvaldību skaitu varēja samazināt tik drastiski, par nozari atbildīgais ministrs teikt atturas. Daudzas lietas bremzēja fakts, ka ieviešana sakrita ar krīzi.

Ministrijas pamatojumā analizēts, ka Latvijā joprojām ir pašvaldības ar ļoti atšķirīgu iedzīvotāju skaitu.

Piemēram, Latgalē esošajā Riebiņu novadā vietējā pašvaldība proporcionāli izmaksā deviņas reizes vairāk nekā vietvara Jelgavas novadā.

Jaunā reforma paredz, ka 110 novadu vietā to skaits tiktu samazināts līdz 49 novadiem vai arī 29 sadarbības teritorijām, kurām pašvaldības drīkstētu pievienoties brīvprātīgi.

Koalīcijā vienam vai otram modelim atbalstu pauž Vienotība un Nacionālā apvienība. Zaļo un zemnieku savienība uzskata, ka process notiek ačgārni.

Galdā esot jāliek nevis jau izrēķināts novadu skaits, bet gan līdz tam jānonāk, rēķinot un pierādot.

Lai sāktu pārliecināšanas kampaņu, Vides un reģionālas ministrijas pārstāvjiem iecerētas sarunas ar vairāku nozaru pārstāvjiem un organizācijām.

Reformas galatermiņš noteikts –  2021. gads.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Armands
  +3

  Armands

  Kā vajadzētu valsti iztīrīt no liekēžiem ,papīru plūdiem ,un samazināt ministriju skaitu ,jo kungu ir vairāk kā kalpu uz katru ražojošo strādnieku pa 2 uzraugiem , cik tālu mēs nonāksim ar tādu attieksmi pre valsti

  10.10.2015 19:53

 • ES
  +3

  ES

  Valsti jāsamazina ministru un viņu padomnieku skaits, jo samazinās iedzivotāju skaits.

  07.10.2015 18:39

 • Ērika
  +2

  Ērika

  Valstī jāsamazina deputātu un ministru skaits,pilnīgi noteikti.Ministru padomnieku skaits.Ja pats neko nejēdz,tad nav jābūt par ministru.Un tā drausmīgā novadu sadrumstalotība kas ir tagad,tas ir galīgi nederīgi.Bet pārtaisīt kaut ko nav vajadzība,jo tā vienkārši atkal tiks norakstīta nauda kaut kādām bezjēdzīgām darbībām.

  08.10.2015 19:40

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas