Kukainis: Jaunie aizbraucēji ir vienaldzīgāki pret Latviju nekā mūsu vecāki bija

1 komentārs

“Jaunie izbraucēji ir vienaldzīgāki pret Latviju un latvietību nekā mūsu vecāki bija, [..] viņi ir aizbraukuši labākas dzīves meklējumos,” sacīja Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadītājs Jānis Kukainis.

J. Kukainis atzina, ka ASV ir procentuāli maz jauno izbraucēju, bet tie, kuri ir, uz turieni devušies labākas dzīves meklējumos un ”viņiem ir citas prioritātes”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Vecie trimdinieki aizbrauca politisku iemeslu dēļ. Ja neaizbrauktu, tiktu uz Sibīriju vai pie sienas,” sacīja J. Kukainis.

”Vienkārši ir citi laiki. [..] Viņi visi ir labi cilvēki, bet tā latvietība – tā vai nu ir, vai nav,” raksturojot jaunos emigrantus, sacīja Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdis. Viņš arī sacīja, ka jaunie daudz mazāk iesaistās arī ASV organizētajā latviešu sabiedriskajā dzīvē.

1 komentārs

TOP komentāri

  • saule
    0

    saule

    Kamdēļ Amerikas latvieši visu laiku sevi iedala vecajos un jaunajos iebraucējos. No tā vien jau plaisa rodas viņu starpā. Eiropā šāda nnoslāņošanās nav novērota. Parasti apjautājas, cik ilgi jau dzīvo te un viss. Tas neko neizsaka. Manā paziņu lokā visi brauc uz Latviju vismaz reizi gadā un cenšas ar saviem tuviniekiem vismaz atvaļinājumu pavadīt, bērnus pie vecvecākiem aizvest padzīvoties un nevienā ģimenē bērni savu dzimto valodu nav nomainījuši pret citas valsts valodu. Tamdēļ varu teikt,ka ar patriotismu jaunajās ģimenēs nemaz nav tik slikti. Balsot arī tikko bijām. Bija laiks arī noskatīties politiķu debates un Latvijas televīziju lielai daļai mājsainiecību viasat nodrošina.

    06.10.2014 16:29

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas