Kudors: Krievijas iedzīvotāji uzvedas kā auni, kas nav gatavi uzņemties atbildību par savu dzīvi

0 komentāri

”Diemžēl liela daļa Krievijas iedzīvotāju uzvedas kā auni, kas nav gatavi uzņemties atbildību par savu dzīvi, un dod iespēju tādai paverdzināšanai notikt. Tā pati Anna Poļitkovska, ko nogalināja 2006. gadā, 2004. gadā savā grāmatā rakstīja: ”Mēs pastāvam uz savām tiesībām būt brīviem!” Diemžēl liela daļa Krievijā ir gatavi būt par vergiem, vai aiz bailēm, vai pārliecības,” tā šorīt LNT rīta raidījumā 900 sekundes atzina Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Skaties.lv jau ziņoja, ka tūkstošiem cilvēku Krievijā piemin noslepkavoto opozīcijas politiķi Borisu Ņemcovu. Tomēr ne bez starpgadījumiem Maskavā un Sanktpēterburgā aizvadīti vērienīgi gājieni viņa piemiņai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņā ar policijas sniegto informāciju Maskavā gājienā piedalījās aptuveni 21 tūkstotis cilvēku, taču brīvprātīgie, kuriem bija uzticēta dalībnieku skaitīšana, ziņo par 50 tūkstošiem cilvēku.

Lai gan kopumā gājiens noritēja mierīgi, vismaz 50 cilvēki ir aizturēti, viņu vidū arī Ukrainas parlamenta deputāts Aleksejs Gončarenko.

Piemiņas gājiens ildzis vairākas stundas un tajā piedalījās vairākas sabiedrībā zināmas personas. Bijušais Krievijas premjerministrs Mihails Kasjanovs Ņemcova slepkavību nosaucis par pagrieziena punktu Krievijas vēsturē.

”Esmu pilnīgi pārliecināts, ka pārmaiņas ir neizbēgamas un ka tās pienāks. Traģiskā Borisa nāve noteikti mainīs daudzu cilvēku domas; viņi visu to, kas notiek, sāks skatīt nepieverot acis – it kā – tas mani neskar, bet gan sāks par to domāt citādāk,” norādījis Ķasjanovs.

Mediji vēsta, ka 2012. gadā Ņemcovs esot izskatījis iespēju lūgt politisko patvērumu Lietuvā. Vienā no savām intervijām viņš sacīja, ka baidās, ka Putins viņu varētu nogalināt.

Tāpat Krievijas mediji vēsta, ka profesionāļi, kas sarīkoja uzbrukumu Ņemcovam – centās jaukt pēdas. Aiz Ņemcova uzbrukuma brīdī gājis kāds vīrietis, kurš līdz uzbrukuma brīdim izturējies mierīgi, bet pēc apšaudes meties bēgt.

Tiek pieļauts, ka šis cilvēks Ņemcovam sekojis un bijis iesaistīts slepkavībā. Šobrīd neskaidra ir arī Ņemcova pavadones un slepkavības liecinieces Annas Durickas atrašanās vieta.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas