Krievija militāri ir daudz spējīgāka, nekā tika uzskatīts līdz šim

0 komentāri

Krievijas militārās spējas nav tikušas precīzi novērtētas un uzskatīt, ka tā nav spējīga operacionālā un stratēģiskā līmenī sinhronizēti veikt militāras darbības, ir ļoti maldīgi un sevi nomierinoši, atzīst Mācību vadības pavēlniecības komandieris, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Egils Leščinskis.

Pulkvedis Leščinskis norādīja, ka iepriekš militārie analītiķi un pētnieki izdarījuši secinājumus, ka liela mēroga sauszemes operācijām Krievija nav gatava un reformas šīs valsts bruņotajos spēkos kavējas. Tomēr izrādījās, ka kaimiņvalsts militārās spējas nav tikušas precīzi novērtētas.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Egils Leščinskis:
Krievijas rīcībā ir simtiem tehnikas vienību, kas piedalās karadarbībā. Tas nenotiek tiešā veidā – komandkontrole ir vairāk raksturīga speciālo operāciju spēkiem. Mēs redzam arī to, ka dažādas izlūkošanas tehnoloģijas tiek izmantotas, lai atbalstītu nekonvencionālas metodes karadarbībai Ukrainas austrumos, kā arī lai kavētu ukraiņu armijas darbībai.

Aizsardzības akadēmijas rektors norādīja, ka Krimas aneksijas laikā Krievija intensīvi izmantojusi dažādus stratēģiskās pārvietošanās līdzekļus – gan pa sauszemi un jūru, gan arī pa gaisu. “Operācija bija lieliski izplānota. Tāpēc teikt, ka Krievija nav spējīga apvienotā, operacionālā un stratēģiskā līmenī sinhronizēti veikt militāras darbības, ir ļoti maldīgs un sevi nomierinošs uzskats,” pauda pulkvedis Leščinskis.

Tajā pašā laikā nevajadzētu arī nenovērtēt NATO spējas atbildēt uz šiem izaicinājumiem. “Pēc Aukstā kara visi bija iegrimuši optimismā un pieraduši domāt, ka ir iestājusies jauna pasaules kārtība un šāda veida agresija no Krievijas nav iespējama. Arī visi izlūkošanas resursi praktiski novērsās no Krievijas un pievērsās citiem virzieniem,” atzina pulkvedis  Leščinskis. Viņš gan pauda pārliecību, ka neizbēgami pienāks brīdis, kad šī situācija mainīsies.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas