Knuts Skujenieks: 16. marta godināšana Latvijā ir kļūda

5 komentāri

Latvijā pavasarī dažādas ļaužu grupas atzīmē divus sensitīvus datumus – 9. maiju un 16. martu, kuru laikā nereti sabiedrības noskaņojums ir visai nokaitēts. Dzejnieks Knuts Skujenieks uzskata, ka Latvijā nebūtu jācildina 16. marts jeb Leģionāru diena.

”Tas ir tas, ko Latvijai kā valstij nevajadzēja. Karošana bija piespiesta lieta, pēc šie leģināri nonāca visās filtrācijās un lēģeros, šie cilvēki ir cietuši dubulti. Viņi ir pelnījuši to, lai viņus atceras, bet nevis – lai viņus slavina. Nevajag celt viņiem alejas ar karogiem un nevajag iet pie Brīvības pieminekļa, jo nekādu brīvību viņi galu galā nav atnesuši,” sacīja K. Skujenieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Attiecībā pret 9. maiju – nu ko es varu teikt? Jebkurā gadījumā – krieviem, varbūt lielai daļai krievu, tā ir vienīgā vērtība, kas viņiem ir. Šī apziņa – mēs esam šajā karā uzvarējuši. Protams, ka viņi aizmirst to, ka viņi šo karu uzvarēja ne jau vieni paši. Un, ka kapitulācija notika 8. datumā,” sacīja dzejnieks.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Latvju armijas virsnieka mazdēls
  +1

  Latvju armijas virsnieka mazdēls

  Ļoti pareizi cienījamais rakstnieks saka.
  Nekādas uzvaras latviešu tautai nedz krievs nedz vācietis neatnesa, kā vien sāpes, pazemojumu un ciešanas.

  21.02.2015 00:15

 • OTTO
  0

  OTTO

  Ja godājamais dzejnieks nedaudz dziļāk ieskatītos vēsturē, viņš saprastu, ka PSRS bija viena no 2.pasaules kara aizsācējām tūlīt aiz Vācijas: lai atceramies Polijas okupāciju, kara pieteikšanu Somijai (abas valstis cieta milzīgus zaudējumus: Somijai 900 kritušo, krieviem - ap 20 000), Baltijas valstu okupāciju, pēc kuras Vācijas armiju Rīgā sagaidīja kā atbrīvotājus. Nav jābrīnās, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju brīvprātīgi pieteicās dienestam leģionā. Un vēl - 2.pasaules karš nebeidzās ne 8., ne 9.maijā ar Vācijas kapitulāciju - vēl sekoja kara pieteikums Japānai (laužot neuzbrukšanas līgumu) un tās sakāve septembrī... Tātad 16.marts ir tik pat laba piemiņas diena kā jebkurš cits datums.

  02.03.2015 10:10

 • Edgars Dambītis
  0

  Edgars Dambītis

  Cik jūdasa grašus saņēmi par šo murgojumu????????

  22.02.2015 09:05

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas