Ķīlis par “tikumības cenzūru”: Tad jau var aizliegt arī Bībeli, jo tajā ir vardarbība

2 komentāri

“Tikumības cenzūra” Latvijas skolās ir pedagogu, kā arī direktoru tiesību pārkāpums un bez konkrētiem kritērijiem skolotāji tiek vienkārši “iztroļļoti”, tā uzskata bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis.

Tikumības cenzūra sabiedrībā izraisījusi spraigas debates – šobrīd publiski ir izskanējuši gadījumi, kad skolās, pamatojoties uz atsevišķām sūdzībām, aizliegta literatūra vai filmas, kurās ir arī provokatīvs saturs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bijušais izglītības ministrs norāda, ka patlaban bez skaidras procedūras, kā pārbaudīt sūdzības, Latvijā var “troļļot” jebko. “Tieši tāpat var savākties pāris desmiti ateistu un sākt sūdzēties par to, ka jāaizliedz Bībele, jo tajā, jo īpaši Vecajā derībā, ir vardarbība,” par tikumības likumu ironizē Ķīlis.

Viņš norāda, ka, pievēršoties šim tematam, tiek novērsta uzmanība no svarīgāka jautājuma, piemēram, skolotāju algu modeļa. “Tas ir stulbums, jo tajā pat laikā netiek darīts nekas, lai ierobežotu pieeju pornogrāfijai internetā,” norāda bijušais ministrs.

Viņam ir liels pārsteigums par to, ka par šo jautājumu klusē skolotāju arodbiedrība, jo aizliegumi bez precīziem kritērijiem ir skolotāju, kā arī direktoru tiesību pārkāpums.

Skaties video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • Sīna
  +2

  Sīna

  Balsoju par Bībeles un Toras, un Korana aizliegšanu!

  14.10.2015 20:53

 • ES
  0

  ES

  Paldies, Ķīļa kungs, par objektivitāti.Cerams, ka kāds arī sadzirdes, ko Jūs sakāt.

  10.10.2015 13:04

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas