Kažoka: Mēģinājumi ierobežot vides reklāmas ir ”matu skaldīšana”

0 komentāri

Politoloģe Iveta Kažoka uzskata, ka plānotie mēģinājumi ierobežot vides reklāmu ir “matu skaldīšana”.

Jau ziņojām, ka Latvijā iecerēts mainīt pirmsvēlēšanu aģitācijas kārtību – pirms aizvadītajām Saeimas vēlēšanām Rīgā vides reklāmu aizliegums pilsētas centrā bija kļuvis par politisko spēku domstarpību avotu. Tagad tiek plānoti dažādi ierobežojumi.

Valsts un pašvaldību iestādes, baznīcas, ārstniecības un izglītības iestādes, autoostas, stacijas un arhitektūras pieminekļi – saskaņā ar likuma grozījumiem šīs būs dažas no vietām, kurām tuvāk par 50 metriem priekšvēlēšanu aģitāciju izvietot nedrīkstēs. Aizliegumu iecerēts attiecināt arī uz sabiedrisko transportu.

Providus pētniece I. Kažoka norāda, ka partiju priekšvēlēšanu kampaņas pēdējā laikā koncentrējas uz drukātajiem aģitācijas materiāliem un internetu, bet vides reklāmas un masu mediji tiek atstāti otrajā plānā.

Turklāt, pēc viņas domām, grozījumu projekts neatrisinās priekšvēlēšanu laika domstarpības, jo pašvaldības varēs turpināt manipulēt ar tehniskajām vides reklāmu prasībām.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas