Karš Sīrijā var dramatiski palielināt bēgļu plūsmu, uzskata Rinkēvičs

2 komentāri
Karš Sīrijā var dramatiski palielināt bēgļu plūsmu, uzskata Rinkēvičs
FOTO: LETA

Pasaules valstīm ir jāpanāk Sīrijas konflikta noregulējums, pretējā gadījumā migrācijas problēmas var kļūt tik lielas, ka iespaidīgā bēgļu un ekonomisko migrantu plūsma uz Eiropu, pērn vasarā sākusies , šķitīs vien klusuma periods.

Tā uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš piedalās Minhenē notiekošajā drošības konferencē, kurā Eiropas valstis spriež par cīņu pret terorismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pagaidām šajā forumā ar piesardzīgu optimismu uzņemta ziņa, ka vakar Minhenes sarunās izdevies vienoties par ambiciozu plānu karadarbības pārtraukšanai Sīrijā nedēļas laikā. Ja neizdosies Sīrijā panākt mieru, Rinkēvičs bažījas par vēl lielāku migrāciju.

Tas, ko mēs redzam šobrīd ir, pirmkārt, ka Sīrijas valdības operācijā Alepo reģionā, gan Krievijas bumbvedēju atbalsts uz šo brīdi rada situāciju, kur tiek lēsts, ka miljons cilvēku vēl varētu pamest Sīriju un doties uz Turciju vai citām kaimiņvalstīm, tādā veidā pastiprinot migrācijas plūsmu. Neaizmirsīsim, ka tuvojas pavasaris un arī tie Balkānu un Vidusjūras ceļi, kas šobrīd ir mazāk aktīvi – lai gan cilvēku kustība par tiem nav pārtraukta nevienu brīdi – arī šie ceļi varētu aktivizēties.

Rinkēvičs arī uzskata, ka politiķu un ekspertu sarunas Minhenes konferencē liecina, ka starptautisko problēmu kļūst arvien vairāk. Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs savā runā paziņoja, ka starp Krieviju un NATO ir iestājies jauns aukstais karš.

Mēs šodien esam 2016. vai 1962.gadā? Tā retoriski vaicāja Medvedevs un paziņoja, ka starp Rietumeiropu un Krieviju pastāv komunikācijas problēmas.

Latviju Minhenē pārstāv arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš šodien apspriedis mūsu valsts bruņoto spēku sadarbības iespējas ar Kuveitu.

2 komentāri

TOP komentāri

  • Homērs Simpsons
    0

    Homērs Simpsons

    Karš Sīrijā turpinās 5 gadus, bet bēgļu skaits pieauga tikai pērnvasar. Bez tam lielākā daļa bēgļu ir no citām valstīm. Atzīsti vien godīgi, ka sākās ar to, ka Itālija un Grieķija pārstāja sargāt robežau, bet Vācija teica Willkommen!

    14.02.2016 20:32

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas