Jaunais ES komisārs par kailfoto skandālu: No pašu stulbuma cilvēkus nevar aizsargāt

0 komentāri

Topošais Eiropas Savienības (ES) digitālās ekonomikas un sabiedrības komisārs Ginters Etingers atteicies atvainoties par saviem slavenībām veltītajiem vārdiem, kuru kailfoto tika nopludināti tīmeklī, nosaucot viņas par “stulbām”.

Etingers, kurš amatā stāsies novembrī, tika asi kritizēts par saviem izteikumiem par vairāk nekā astoņdesmit slavenībām, tostarp aktrisi Dženiferu Lorensu un dziedātāju Rianu, kuru mākoņdatnēs ievietotos personīgos kailfoto publiskajā tīmeklī ievietoja sociālās vietnes “4chan” dalībnieki.

“Ja kāds ir tiks stulbs kā slavenība, lai savus kailfoto ievietotu internetā, tad viņa nevar cerēt uz aizsardzību. No pašu stulbuma cilvēkus nevar aizsargāt vai arī var aizsargāt tikai daļēji,” viņš pavēstīja.

Toties nākamā digitālās vides komisāra kritiķi norāda, ka, kaut gan fotogrāfijas tehniski tika ievietotas tīmeklī, būtībā tās tika nozagtas no privātiem slēgtiem kontiem.

Eiropas Parlamenta deputāte un Vācijas Pirātu partijas biedre Jūlija Reda viņa izteikumus nodēvēja par nepieņemamiem, sakot, ka “cilvēks, kurš grasās palielināt cilvēku uzticību interneta drošībai, (..) būtībā visā vaino cilvēkus, kuru personīgajiem datiem nelegāli piekļuva un tos izplatīja. Viņš šajā noziegumā vaino upurus, nevis vainīgos.”

Viņa vēl piebilda, ka diez vai personai ar šādu attieksmi vajadzētu uzņemties atbildību par tīmekļa drošības jautājumiem.

Savukārt Otingers BBC teica, komentējot savu Briselē sacīto, ka “visiem ir tiesības uz privātumu”, kā arī “Eiropas Komisija vēlas padarīt mākoņdatņošanu drošāku”.

Toties atvainoties par saviem asajiem komentāriem viņš atteicās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas