Jansone skeptiska par finansējuma piešķiršanu pedagogiem

0 komentāri

Ar pašreizējo pamatbudžetu jaunu modeli pedagogu finansēšanā nav iespējams ieviest, uzskata Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) eksperte vispārējās izglītības jautājumos Modra Jansone.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir izstrādājusi divus iespējamos modeļus pedagogu algu celšanai, tomēr tie ir bez reāliem finanšu aprēķiniem.

Lai šogad palielinātu pedagogu algas, no valsts budžeta piešķirti 1,7 miljoni eiro, savukārt nākamajos divos gados no valsts budžeta šim mērķim plānots atvēlēt aptuveni 23 miljoni eiro.

IZM iesniegusi jaunās politikas iniciatīvas 2015. gadam un turpmākajiem diviem gadiem, prasot papildu finansējumu pedagogu darba samaksas paaugstināšanai. Kā pirmo prioritāti ministrija noteikusi pedagogu darba samaksas pakāpenisku paaugstināšanu, vienlaicīgi nodrošinot jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanu, kam kopumā nepieciešami 36 miljoni eiro. Mērķis ir nodrošināt pedagogu minimālās darba algas paaugstināšanu ik gadu par 10% pašvaldību un ministriju padotības iestādēs strādājošajiem pedagogiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas