Izglītības ministre atbalsta skolotāju, kura bērniem lika analizēt dzejoli ar vārdu bļ***

3 komentāri

“Pēc tā konteksta, kas ir manā rīcība, es atbalstu šo skolotāju,” tā, komentējot incidentu Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, kur kāda skolotāja bērniem likusi analizēt mūsdienu autoru dzeju, kurā bija arī lamuvārds krievu valodā, intervijā TV3 Ziņām pauda izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

“Es neesmu pētījusi konkrētu kontekstu, runājusi ar skolotāju un skolas direktori. Skolas direktoram ir tiesības izteikt savu viedokli, un skolotājs nestrādā izolēti, taču tai ir jābūt profesionālai sarunai par lietu būtību, nevis bezjēdzīgiem vai iedomātiem pārkāpumiem,” pauda M. Seile, vaicāta, vai, viņasprāt, Āgenskalna ģimnāzijas vadība rīkojās pareizi, izsakot skolotājai aizrādījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņa arī uzsvēra, ka skolotājs ir profesionālis, kurš var izlemt, kādu mācību vielu piedāvāt skolēniem atbilstošā vecumā konkrētās mācību vielas apguvei. “Es ceru, ka šis nenovedīs pie pārspīlētas kontroles un skolotāju profesionalitātes ignorēšanas,” viņa akcentēja.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, – literatūras skolotāja Iveta Ratinīka saņēmusi priekšniecības aizrādījumu par kāda dzejoļa parādīšanu skolēniem, kurā bijis iekļauts lamuvārds. Viņa to uzskata par cenzūru. Skolas vadība apgalvo, ka nekādi oficiāli aizrādījumi skolotājai neesot izteikti. Taču pie skolotājas ieradies direktores vietnieks, kurš aizrādījis, lai šādi gadījumi vairs neatkārtojas.

Tikmēr Rīgas mērs Nils Ušakovs izdevis rīkojumu Izglītības departamentam pārbaudīt pašvaldības iestāžu mācību materiālus un pārliecināties, vai tajos nav kādu necenzētu vārdu.

Skaties video:

3 komentāri

TOP komentāri

 • Valts
  0

  Valts

  ušakovs neuzplijās nevienam ar savu bļ,bet čukstēja Šleseram ausī.
  Skolotāja apšaubāma satura pantiņus ar krievu lamu vārdiem deklamēja skolniekiem klases priekšā.Nejūti atšķirību?Iespējams,ka nemaz nespēj just atšķirību.

  02.10.2015 18:52

 • ES
  0

  ES

  Varētu domāt, ka skolotāja sacerēja tekstu un to rādīja skolēniem kā paraugu.Tādus stila paraugus var dabūt gan paša Ušakova, gan citu augsta limeņa runātāju runu ierakstos.

  01.10.2015 09:02

 • sk
  0

  sk

  Kas ir atļauts Ušakova kungam, nav atļauts skolotājam...

  30.09.2015 20:31

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas