Islāms ir primitīvāks skatījums uz dzīvi nekā kristietība, pauž mācītājs Cālītis

3 komentāri
Islāms ir primitīvāks skatījums uz dzīvi nekā kristietība, pauž mācītājs Cālītis
Foto: LETA

Islāms ir izteikti primitīvāks dzīves skatījums par kristietību, un tas neatnesīs iedzīvotājiem dziļāku skatījumu uz lietām. Tā, komentējot bēgļu krīzi, kā arī kulturālās atšķirības, intervijā 900 sekundēm norāda mācītājs Juris Cālītis.

Mācītājs pauž uzskatu, ka konservatīvisms, kas raksturīgs baznīcai nav labumu nesošs. Kristietība, viņaprāt, ir atvērta un redz jaunas iespējas, jaunus uzdevumus, kā arī jaunus veidus. “Neredzu, kāpēc 21. gadsimtā mums jāuzvedas tā, kā tas bija 100 vai 200 gadu atpakaļ,” viņš saka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Komentējot Eiropu sasniegušo bēgļu krīzi, mācītājs norāda, ka eiropieši, tostarp latvieši, nejūtas laimīgi un ir apjukuši. Viena no fundamentālākajām atšķirībām starp patvēruma meklētājiem un vietējiem iedzīvotājiem ir reliģija. “Es gaidu to brīdi, kad atradīsim kādu dziļāku skatienu. Islāms to mums neatnesīs, tas ir, ar visu cieņu un godu, izteikti primitīvāks dzīves redzējums nekā kristietība. Pavisam cita kultūra,” teic Cālītis.

Jautāts, vai redz kādu izeju no samilzušās migrantu problēmas, mācītājs ir skeptisks: “Mums jau nav risinājuma bēgļu krīzei, šī krīze ir pilnīgi jauna, un šī krīze, man ir viegli teikt, mēs visi esam drošībā šobrīd, bet varētu būt, ka nevis tas būs vilnis, kas mūs pārņems ar savu islāma ticību, bet gan vilnis, kas mūs iedzīs atpakaļ tajā, kur mēs sāksim saskatīt svarīgākas lietas par to, kas mums tagad ir degpunktā. Domāju, ka šis bēgļu jautājums ir bezprecedenta.”

Video – intervija ar Juri Cālīti

3 komentāri

TOP komentāri

 • fixsss
  0

  fixsss

  nu nezinu,klausoties,cik daudz reliģiju un sludinātāju,tas viss man atgādina partiju cīņu,solījumus,melus un naudas vākšanu un citu daudz līdzību ...

  18.12.2015 11:14

 • Lasītāja
  0

  Lasītāja

  Jurim Cālītim paldies par atklātību, ja es būtu ticīga, izvēlētos Jūs par ticības mācītāju. Jūs man atgādināt manu tēvu, kura sarunas ar mani, palīdzēja izprast dzīvi un stiprināja garīgam ceļam, kad dzirdu runājot Jūs, izjūtu it kā senči runātu ar mani un manas izdomātās domas saliktu par plauktiņiem. Lai Jums daudz spēka un izturības.

  18.12.2015 11:08

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas