Ir nepieņemami, ka uz mācībām ierodas tikai 59 rezerves karavīri, uzskata Bergmanis

0 komentāri

Tas ir nepieņemami, ka uz rezerves mācībām ierodas tikai 59 rezerves karavīri. Jāmaina gan likumdošana rezervistu mācību organizēšanas jomā, gan attiecībā uz transporta izmaksām, gan darba devējiem, tā LNT rīta raidījumā 900 Sekundes atzina aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

LNT Ziņas jau vēstīja, ka uz mācībām izsaukti tādi militārie speciālisti, kas nepieciešami, lai komplektētu regulārās armijas vienības. Mācību laikā paredzēts individuāls darbs, piemēram, atjaunojot šaušanas prasmes, kā arī sadarbība komandā – tāpat būšot jāatjauno iemaņas medicīniskās palīdzības sniegšanā un konkrētās specialitātēs – flotē, aviācijā, sakaru nodrošināšanā.

Par šīm mācībām bija zināms jau sen. Vēl pavasarī 300 rezerves karavīri saņēma pavēstes – pirmdien uz mācībām ieradušies 59 cilvēki.

Kopumā paredzēts, ka uz mācībām ieradīsies 120 rezerves karavīru. Tomēr mācību organizēšana nav bijusi viegla – daudzas mobilizācijas vēstules adresātus nav sasniegušas un atsūtītas atpakaļ, daļa atbildējuši, ka nevar ierasties. Mācības ilgs līdz 1. novembrim, bet līdzīgs rezerves karavīru mācību process notiks arī turpmāk – līdz 2018. gadam plānots sagatavot aptuveni 2000 rezerves karavīru.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas