Ījabs: Nekas neliecina, ka visi potenciālie Valsts prezidenta kandidāti būtu katastrofa Latvijas nākotnei

1 komentārs

Atskatoties uz līdz šim izskanējušiem potenciālajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, nekas neliecina par to, ka šī persona būtu vērtējama kā katastrofa Latvijas nākotnei, diskusijā par Valsts prezidenta institūcijas būtību un nozīmi sacīja politologs Ivars Ījabs.

Viņš pauda, ka Valsts prezidents nebūs kāds “laimes lācis”, bet gan viens no mums, kuram, līdzīgi kā ikvienam sabiedrības loceklim un visiem līdzšinējiem prezidentiem, bijuši gan trūkumi, gan arī stiprās puses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ījabs norādīja, ka uzskats par to, ka nākamajam Valsts prezidentam, kurš tiks ievēlēts pēc nedaudz vairāk kā mēneša, jābūt lojālam, gudram un tikai pozitīvām īpašībām apveltītam, būtībā ir “mediju radīts fantoms”.

Politologs uzsvēra, ka Latvija ir pelnījusi labu prezidentu, kas spētu pildīt simbola funkciju, kas reprezentētu valsti un tās sabiedrību. Turklāt līdz šim prezidentu reitingi sabiedrībā bijuši visai augsti, kā arī labāki nekā Saeimai. Visi Valsts prezidenti ir strādājuši savu iespēju robežās un tikuši galā ar saviem uzdevumiem, sacīja Ījabs.

Ījabs pauda, ka arī tā persona, kurai nav politiskās pieredzes, spēj mācīties amatam nepieciešamās funkcijas. Viņš atgādināja arī Valsts prezidenta Andra Bērziņa pozīcijas transformēšanos divvalodu jautājumā, uzsverot to, ka prezidentam jādefinē sava patriotiskā pozīcija.

“Nav pamata iedomāties, ka nākamais Valsts prezidents būs kāds krievu spiegs vai pilnīgi nekompetents,” sacīja Ījabs.

1 komentārs

TOP komentāri

  • būs gan katastrofa
    0

    būs gan katastrofa

    ja papagailis košās=krāšņās drēbēs kļūs par prezidentu- tā būs katastrofa

    23.03.2015 22:55

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas