Hanovs par Latvijas iedzīvotāju mentalitāti: Esam nedaudz hibrīdi

0 komentāri

Latvijas iedzīvotāju mentalitāte ir kaut kur starp Austrumu politisko telpu un Rietumiem. ”Esam Eiropā, un no tās nedaudz baidāmies. [..] Esam nedaudz hibrīdi,” runājot par latviešu mentalitāti, atzina kulturologs Deniss Hanovs.

Viņš norādīja, ka mentalitāte ir abstrakta telpa, kurā visu laiku norit kustība, un tā arī mainās tai līdzi. Patlaban Latvija ir Eiropā, bet tajā pašā laikā Latvijas iedzīvotāji no tās nedaudz baidās, un savu identitāti mūsu valsts iedzīvotāji atrod kaut kur starp Austrumiem un Rietumiem. Eiropā atrodas arī tādas lietas, ko latvietis nevar pavisam viegli pieņemt.

Tāpat latviešu mentalitāti ietekmējušas arī XX gadsimtā piedzīvotās individuālās un kolektīvās sāpes, kas ietekmē arī jauno paaudzi. Proti, vecākā paaudze šīs sāpes nodod arī jaunākajai paaudzei, sacīja D. Hanovs. Atmiņas par pagātni diktē arī Latvijas iedzīvotāju domas par nākotni.

Skaties video un uzzini vairāk par latviešu mentalitāti!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas