Grigule: ZZS ir diezgan eiroskeptiska

0 komentāri
Grigule: ZZS ir diezgan eiroskeptiska
FOTO: LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir diezgan eiroskeptiska, taču mēs esam reāli domājoši eiroskeptiķi – neesam par izstāšanos no Eiropas Savienības, negrasāmies to graut no iekšpuses, kā to ir pasludinājuši daži politiskie spēki no Rietumeiropas, piemēram, Marina Lepēna no Francijas, intervijā laikrakstam Neatkarīgā norāda nule kā eiroparlamentā ievēlētā Iveta Grigule.

Viņa norāda, ka ZZS uzskati paredz Latvijas dalību Eiropas Savienībā, taču partija iestājas par to, lai tiktu saglabāta iespēja nacionālajām valstīm arī turpmāk pašām lemt jautājumus, kas būtiski to pastāvēšanai un attīstībai nākotnē. “Diemžēl Eiropā ir spēki, kuriem ir cits viedoklis par šo jautājumu. Ir jūtama izteikta tendence veicināt Eiropas centralizācijas procesus, un ir vēlme, lai nacionālajām valdībām arvien vairāk samazinātu varu, nododot to Briseles rokās. Jautājums par to, kas ir svarīgāk – nacionālu valstu savienība vai viens liels centralizēts veidojums, kur atsevišķo valstu loma nepārtraukti samazinās, būs viens no galvenajiem jautājumiem Eiropas Parlamentā nākošajos piecos gados,” tā Grigule.

Pagaidām ZZS vēl nav izdarījusi izvēli par to, kurām no Eiroparlamentā pārstāvētajām partiju grupām pievienoties.

“Zemnieku savienībai šī ir pirmā reize, kad ir izdevies iegūt mandātu Eiropas Parlamentā. Tagad mums jāizvēlas, kurai partiju grupai pievienoties. Protams, vērojam, kādas pārbīdes notiek pēc Eiroparlamenta vēlēšanām. Katra grupa cenšas piesaistīt pēc iespējas vairāk deputātus, lai palielinātu savu ietekmi turpmākajos piecos gados. Mēs izvērtējam visus plusus un mīnusus,” skaidro Grigule.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas