Grieķijas problēmas Latviju ietekmēs maz, uzsver ekonomisti

0 komentāri

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers nācis klajā ar aicinājumu grieķiem referendumā atbalstīt aizdevēju piedāvāto reformu programmu, uzsverot, ka to noraidot tie teiktu ”Nē” Eiropai. Tikmēr finanšu pasaule uz neskaidrībām par Grieķijas nākotni šodien reaģējusi ar kritumu akciju biržās. Eksperti tikmēr mierina, ka pat pie sliktākā scenārija Latviju Grieķijas nedienas ietekmēs maz.

Pēc Grieķijas premjera Alekša Cipra lēmuma pārtraukt sarunas ar aizdevējiem un paziņojuma par referenduma rīkošanu, kurā savs vārds par taupības pasākumu īstenošanu būs jāsaka tautai, par Grieķijas nākotni sākušās pamatīgas spekulācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai spriestu par to, kā rīkoties tālāk, Briselē tika sasaukta ārkārtas Eiropas Parlamenta (EP) politisko grupu līderu tikšanās, kurā pievienojās arī EK prezidents  Žans Klods Junkers. Pirms tam viņš vērsās pie Grieķijas iedzīvotājiem, uzsverot, ka “Nē” Grieķijas referendumā būtu “Nē” Eiropai.

Reaģējot uz investoru bažām, ka Grieķija varētu pamest eirozonu, šorīt strauji kritušās Eiropas akciju biržas. Politiķi gan sola darīt visu iespējamo, lai sliktākā scenārija gadījumā nepieļautu domino efektu pārējā eirozonā.

Pēc ekonomistu teiktā, gadījumā, ja Grieķija bankrotēs un pametīs Eirozonu, daudzas valstis cietīs ievērojamus zaudējumus, tostarp mūsu kaimiņi Igauņi, kas savulaik iemaksāja eirozonas glābšanas fondā.

Tikmēr Latvija Grieķijai aizdevusi nav, un pēc ekspertu teiktā, pat pie ļaunākā scenārija būtiskas sekas nejustu. Abu valstu savstarpējās tirdzniecības apjomi ir ļoti niecīgi.

Ilgākā termiņā Grieķijas bankrots ietekmētu Eiropas ekonomikas izaugsmi, kas Latvijā atsauktos kā investīciju kritums. Grieķijas parāds šobrīd pārsniedz 350 miljardus eiro.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas