Francijas vēstnieks aizkustināts par Latvijas atbalstu pēc teroraktiem

0 komentāri

Tas, ka Latvijas iedzīvotāji tik ātri mūs atbalstīja, ir ļoti emocionāli, tā nedēļu pēc teroristu uzbrukuma satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai LNT Ziņām atzina Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti.

Viņš augsti novērtējis faktu, ka jau nākamajā dienā pēc traģiskās apšaudes, kurā nogalināti 12 cilvēki, pie vēstniecības ieejas Rīgā gūla ziedi un cilvēki parakstījās līdzjūtību grāmatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ziedi, kas gulst pie mūsu vēstniecības durvīm, nāk gan no Rīgas, gan citām pilsētām Latvijā. Atbalsts ir arī politiskā līmenī,” teica vēstnieks, norādot gan uz premjeres Laimdotas Straujumas (V) un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) došanos uz Parīzi, lai piedalītos kopīgajā gājienā upuru piemiņai, gan uz Rīgas mēra un parlamenta priekšsēdētājas atstātajiem parakstiem līdzjūtību grāmatā.

Vēstnieks norādīja, ka emocijas bijušas ārkārtīgi spēcīgas, jo gadu desmitiem nekas tāds nav noticis.

Francijas sabiedrību patlaban pārņēmis jautājums, kā dzīvot tālāk, nepieļaujot līdzīgu traģēdiju atkārtošanos un vienlaicīgi arī anti-islāmistisku noskaņojumu rašanos, atzina vēstnieks.

”Šis ir grūts jautājums, uz kuru nav viegli sniegt ātru atbildi. Protams, jautājums par iecietību ir ļoti svarīgs visā Eiropā. Tas ir integrācijas izaicinājums. Francijas sabiedrība ir multikulturāla, bet, par spīti tam, pēdējās dienās redzu kopības sajūtu. Četri miljoni cilvēku nedēļas nogalē bija izgājuši Francijas ielās. Tas ir lielākais skaitlis valsts vēsturē. Plecu pie pleca – tur bija katoļi, musulmaņi, ebreji. Bet viņus vieno nostāšanās pret radikālismu – un arī visa pasaule ir ar mums,” vērtēja Viskonti.

Viņš arī norādīja, ka trešdien strauji izpirktās Charlie Hebdo tirāžas ir vēl viens sabiedrības apliecinājums tām vērtībām, kuras pauž vārda brīvība un brīvi mediji.

Plašāk par šo tematu – pievienotajā video!

Kā ziņots, pirms nedēļas divu bruņotu vīriešu – islāmistu Šerifa un Saīda Kuaši veiktajā uzbrukumā Charlie Hebdo redakcijai tika nogalināti 12 cilvēki. Tiek uzskatīts, ka uzbrukuma motīvs bija žurnāla pretrunīgi vērtētais saturs, īpaši karikatūras, kurās atainots pravietis Muhameds, ko radikālo musulmaņu pasaulē vērtē kā zaimošanu. Nākamajā dienā kāds ekstrēmists Amedijs Kulibali, kurš esot saistīts ar brāļiem Kuaši, nogalināja policisti, bet piektdien viņš iebruka košera veikalā, kur nogalināja četrus cilvēkus. Piektdien policija nogalināja gan brāļus Kuaši, gan Kulibali.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas