Enerģijas dzērienu tirdzniecības ierobežojums radīs šķēršļus konkurencei, uzskata LTA

0 komentāri

Saeimas likumprojekts Enerģijas dzērienu aprites likums palielināšot nevienlīdzību starp tirgotājiem un samazinās patērētāju plūsmu mazajās tirgotavās, turklāt arī mākslīgi radīs šķēršļus veselīgai konkurencei, tā paudusi Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).

Jau ziņojām, ka Saeima gatavojas būtiski ierobežot enerģijas dzērienu tirdzniecību un reklamēšanu. Visasākās debates izvērsušās par ieceri aizliegt enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām un ierobežot produkcijas reklamēšanu vietējos medijos. Plāni par enerģijas dzērienu pārdošanas un reklamēšanas ierobežojumiem Saeimā cirkulē jau vairākus gadus. Taču līdz pat šim brīdim Enerģijas dzērienu aprites likumprojekts nav pieņemts. Tagad runa ir par to, ka enerģijas dzērienus varētu tirgot atsevišķās vietās veikalu plauktos.

“Ja likumprojekts stāsies spēkā, jau šobrīd ir skaidrs, ka mazajiem tirgotājiem būs ļoti sarežģīti aizliegtos dzērienus atdalīt un norobežot no citām precēm. Mūsuprāt, vispirms jāpieliek punkts “spaisu” un tamlīdzīgu vielu apritei, jāveic aktīvāks izglītojošais darbs veselīga dzīvesveida un uztura sekmēšanai. Ja to nespēj veikt atbilstošās iestādes, tad vismaz jāizveido viennozīmīgi saprotami un izpildāmi noteikumi,” tā ideju komentē LTA pārstāvji.

Tāpat LTA norāda, ka šobrīd vienīgā ES valsts, kura 2014. gadā noteica aizliegumu enerģijas dzērienu pārdošanai nepilngadīgām personām, ir Lietuva un Eiropas Enerģētisko dzērienu ražotāju asociācija Energy Drinks Europe (EDE) apstrīdēs šo likumu Eiropas Kopienu Tiesā, jo radušās pretrunas vairākiem Eiropas Savienības likumdošanas aktiem, tai skaitā aizliegumu piemērot slēptas ierobežošanas līdzekļus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas