Eksperts: Rīgā jāveido kopīga transporta sistēma pilsētas un Pierīgas pašvaldībām

1 komentārs

Valstij nebūtu jāatņem līdzekļi nabadzīgākām pašvaldībām un jāpārdala papildu līdzekļi Rīgas transportam,  norāda transporta eksperts Tālis Linkaits.

Viņš uzskata, ka drīzāk būtu jāveicina kopīgas sabiedriskā transporta sistēmas veidošana Rīgas un Pierīgas pašvaldībām, kā tas notiek, piemēram, Berlīnē-Brandenburgā. Būtu jārada mehānisms, ka Pierīgas pašvaldības apmaksā daļu no Rīgas satiksmes izmaksām, ja viņu teritorijā iebrauc pilsētas autobuss.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz jautājumu, vai valstij ir jāmaksā papildus tam, ko valsts jau dotē, – pārvadājumu zaudējumu kompensēšanai pilsētas transportā un dotācijai par invalīdu pārvadāšanu, eksperts norāda, ka treknajos gados bija vēl papildu dotācija Rīgai par pārvadājumiem, uz ko pašlaik atsaucas Rīgas dome. Šo dotāciju noņēma taupības pasākumu un vienotas transporta politikas iespaidā – aptuveni 2009.gadā.
Vērtējot Rīgas vēlmi saņemt papildus 15 miljonus no valsts, eksperts norāda, ka tik lielas summas valsts budžets papildus izdalīt pašlaik un tuvākajos gados nevarēs.

Kā ziņots, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstīja papildināto šā gada pašvaldības budžeta projektu, pašvaldības dotācijā Rīgas satiksmei šogad piešķirot 88,6 miljonus eiro

Bez pašvaldības dotācijas 88,6 miljonu eiro apmērā 5,2 miljoni eiro Rīgas satiksmei tiks piešķirti no valsts, tādējādi kopumā šā gada dotācijā uzņēmumam saņemot 92,8 eiro.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.

Pēc Rīgas satiksmes izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro. Savukārt, biļeti pērkot pie vadītāja, tā maksās divus eiro.

1 komentārs

TOP komentāri

 • RIZANJIN
  0

  RIZANJIN

  dotācijai par invalīdu pārvadāšanu- NEVAJAG ,
  LAI VISI PERK BILET UN NES UZ SOC IALNJIKU ,TUR INVALIDAM PUSKJ ATMAKSA ...
  A TO VINJI EDUT SURPU -TURPU BEZ GJELO

  25.01.2015 12:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas