Eksperts Latvijas zemo atrašanos konkurētspējas reitingā skaidro ar latviešu pesimismu

0 komentāri

Fakts, ka Latvija atrodas 42. vietā Pasaules ekonomikas foruma konkurētspējas indeksā, skaidrojams arī ar mūsu valsts iedzīvotāju pesimistisko noskaņojumu un uztveri, uzskata Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Pasaules ekonomikas foruma konkurētspējas indekss tiek veidots, par pamatu ņemot ne vien statistikas datus, bet arī uzņēmēju aptaujas. Tādējādi reitings veidots, par pamatu ņemot arī iedzīvotāju uztveri par to, kādā valstī dzīvojam.

Jau ziņots, ka Latvija jaunākajā Pasaules ekonomikas foruma pasaules valstu konkurētspējas reitingā pakāpusies par desmit pozīcijām, ieņemot līdz šim augstāko 42. vietu. Pērējās Baltijas valstis mūs apsteigušas. Lietuva ierindojas vienu vietu virs Latvijas, bet Igaunija ieņem 29. vietu.

Starp 12 pētījumā izmantotajām kritēriju grupām Latvija vislabāko sniegumu uzrādījusi darba spēka efektivitātē, kas kopā ar produktivitātes rādītājiem un sieviešu iesaisti darba tirgū ļāvis Latvijai pakāpties reitingā. Joprojām sliktākais sniegums mūsu valstij ir vērtējumā par valdības birokrātiju un korupciju.

Pirmo vietu reitingā joprojām saglabājusi Šveice, bet pēdējā pozīcijā starp 144 valstīm ierindojas Gvineja.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas