Eksperti: Lai veicinātu dzimumu vienlīdzību, jāatsakās no novecojušām mācību grāmatām

2 komentāri
Eksperti: Lai veicinātu dzimumu vienlīdzību, jāatsakās no novecojušām mācību grāmatām
FOTO: LETA

Lai mainītu sabiedrības izpratni par dzimumu lomām un veicinātu dzimumu vienlīdzību, skolās būtu jāatsakās no novecojušām mācību grāmatām, šodien Briselē notikušajā diskusijā par sieviešu tiesībām norādīja uzaicinātie eksperti.

Klātesošie akcentēja, ka, neņemot vērā to, ka patlaban jau notiek aktīva jaunu mācību grāmatu izstrāde un integrēšana mācību procesā, novecojušas grāmatas joprojām rāda tādu sabiedrības modeli, kas balstīts stereotipos, tādējādi radot nepareizu priekšstatu par sabiedrības locekļu lomām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Diskusijas dalībnieki norādīja uz gadījumu, kad atbildīgie dienesti saņēma sūdzību par to, ka kādā grāmatā vīrieši attēloti slaukām grīdu. Sūdzības iesniedzējs bija norādījis, ka grāmatās nedrīkst parādīties vīrietis, kas slauka grīdu, jo tā nav viņa sociālā loma. Klātesošie akcentēja, ka šādi gadījumi pierāda, ka sabiedrībā, kā arī izglītības sistēmā joprojām pastāv stereotipi par sieviešu un vīriešu lomām.

Ar stereotipu izskaušanu būtu jānodarbojas arī pedagogiem.

Turpmāk būtu jāakcentē, ka sievietes ir ne tikai mājsaimnieces, bet arī veiksmīgas karjeras sievietes. Ir arī jāturpina diskusijas par bērnu kopšanas atvaļinājuma iespējām, iesaisti darba tirgū, kā arī izglītību.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Jaa
  0

  Jaa

  Pilnība piekrītu komentāram(vāks ar šito),jo tas ko raksta autors ir sviests,tas atkal parāda to ka cilvēcei draud izmiršana,jo tiek uzpiesta homoseksuala bērnu kropļošana.Briselē jārisina politiskās un globālas problēmas,ne jau nemties par bērnu sex.,izglītošanu.Tas skan ļoti aizdomīgi,tāda sajūta ka pasauli grib vienkārši iznīcināt,nekrofīļus arī tad tāda gadījumā vajag legalizēt,un saprast nabadzīšus.

  09.03.2015 20:37

 • Vāks ar šito
  0

  Vāks ar šito

  Ta sievieši grib būt kā veči, tad atkal brīnās, ka veči nav kā veči, bet ir kā sievieši...
  Nekas, drīz atkal mainīs mācību grāmatas, jo vīrietis un sieviete ir stereotipi, īstenībā varam būt jebkas (tikai jāiegulda nauda plastiskajās) un tad čupoties ikviens ar ikvienu, tajā skaitā dzīvniekiem un bērniem... Ja tas, ko rakstu, izskatās pēc sviesta, palasiet par Overtrona logu.
  P.S. Pati esmu sieviete un nekādi nejūtos apbižota sava dzimuma dēļ.

  06.03.2015 10:21

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas