Dūklavs par cūku mēri: Daudzas lietas pārspīlējam

0 komentāri

”Mēs daudzas lietas stipri pārspīlējam – meža dzīvniekiem ir vēl ļaunākas slimības, kas ir cilvēkiem bīstamas. Āfrikas cūku mēris nav vispār cilvēkam bīstams,” pauda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Viņš pauda – ja atrasta šīs infekcijas dēļ nobeigusies mežacūka, nav nepieciešamības noteikt karantīnu 50 kilometru rādiusā arī mājas cūkām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc Latvijas ierosmes tika pārskatīts Eiropas Komisijas lēmums, kas pašlaik nosaka Āfrikas cūku mēra ierobežojumus un tirdzniecības nosacījumus šis infekcijas skartajās un riska teritorijās. To ES dalībvalstis nolēma šīs nedēļas sākumā Briselē.

Jaunajā lēmumā noteiktās atkāpes atvieglos dzīvu cūku un cūkgaļas produkcijas pārvietošanu no mēra skartajām un riska teritorijām. Piemēram, cūku novietnē regulāri veicot laboratoriskos izmeklējumus uz vīrusa klātbūtni, no Ziemeļvidzemes un Latgales mājas cūkas varēs vest nokaušanai visā Latvijas teritorijā, savukārt gaļu drīkstēs izplatīt tikai Latvijas teritorijā, turklāt tā būs īpaši jāmarķē.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas