Dūklavs par cūku mēri: Daudzas lietas pārspīlējam

0 komentāri

”Mēs daudzas lietas stipri pārspīlējam – meža dzīvniekiem ir vēl ļaunākas slimības, kas ir cilvēkiem bīstamas. Āfrikas cūku mēris nav vispār cilvēkam bīstams,” pauda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Viņš pauda – ja atrasta šīs infekcijas dēļ nobeigusies mežacūka, nav nepieciešamības noteikt karantīnu 50 kilometru rādiusā arī mājas cūkām.

Pēc Latvijas ierosmes tika pārskatīts Eiropas Komisijas lēmums, kas pašlaik nosaka Āfrikas cūku mēra ierobežojumus un tirdzniecības nosacījumus šis infekcijas skartajās un riska teritorijās. To ES dalībvalstis nolēma šīs nedēļas sākumā Briselē.

Jaunajā lēmumā noteiktās atkāpes atvieglos dzīvu cūku un cūkgaļas produkcijas pārvietošanu no mēra skartajām un riska teritorijām. Piemēram, cūku novietnē regulāri veicot laboratoriskos izmeklējumus uz vīrusa klātbūtni, no Ziemeļvidzemes un Latgales mājas cūkas varēs vest nokaušanai visā Latvijas teritorijā, savukārt gaļu drīkstēs izplatīt tikai Latvijas teritorijā, turklāt tā būs īpaši jāmarķē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas