Demogrāfiskā situācija ir uzlabojusies no ļoti sliktas uz sliktu, akcentē demogrāfs

0 komentāri

Tautas mikroskaitīšanā plānots aptaujāt 15 000 mājsaimniecību, kurām Centrālā statistikas pārvalde jau nosūtījusi informatīvas vēstules. Aptaujas mērķis – noskaidrot, cik iedzīvotāju šajos mājokļos dzīvo, un šos datus pēc tam salīdzināt ar oficiālo statistiku.

Plānots, ka mikroskaitīšana tiks organizēta divos posmos. No šodienas līdz 15. septembrim anketu iespējams aizpildīt internetā, savukārt pēc tam – trīs  mēnešu garumā līdz decembra vidum intervētāji ar respondentiem sazināsies personiski, klātienē vai pa tālruni.

Vienlaikus mikroskaitīšana ir viens no sagatavošanās posmiem 2021. gadā plānotajai tautas skaitīšanai, kuru gaida būtiskas izmaiņas – jo klātienē cilvēki vairs netiks aptaujāti.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem Latvijā pašlaik dzīvo 1 miljons 978 tūkstoši cilvēku. Pēdējos 4 gados iedzīvotāju skaits samazinājies par 88 000 cilvēku. Pēc ekspertu teiktā, lai sasniegtu līdzsvara pozīciju, kad piedzimušo ir tikpat, cik nomirušo, vēl ir tāls ceļš ejams.

”Īsais kopsavilkums tāds, ka demogrāfiskā situācija ir uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu. Trešdaļa nācijas – jauno cilvēku ir aizbraukuši,” akcentē demogrāfs Ilmārs Mežs.

Mežs pauda, ka cilvēku skaitu valstī joprojām būtiski ietekmē emigrācija.

2011. gada tautas skaitīšana rādīja, ka Latvijā mita nedaudz virs 2 miljoniem cilvēku. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, vidēji dienā uz ārzemēm aizbrauc 50 cilvēku, bet uz dzīvi Latvijā no citām valstīm pārceļas 30. Dzimušo skaits dienā ir aptuveni 60, bet nomirst 80 cilvēku.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas