Demogrāfiskā situācija ir uzlabojusies no ļoti sliktas uz sliktu, akcentē demogrāfs

0 komentāri

Tautas mikroskaitīšanā plānots aptaujāt 15 000 mājsaimniecību, kurām Centrālā statistikas pārvalde jau nosūtījusi informatīvas vēstules. Aptaujas mērķis – noskaidrot, cik iedzīvotāju šajos mājokļos dzīvo, un šos datus pēc tam salīdzināt ar oficiālo statistiku.

Plānots, ka mikroskaitīšana tiks organizēta divos posmos. No šodienas līdz 15. septembrim anketu iespējams aizpildīt internetā, savukārt pēc tam – trīs  mēnešu garumā līdz decembra vidum intervētāji ar respondentiem sazināsies personiski, klātienē vai pa tālruni.

Vienlaikus mikroskaitīšana ir viens no sagatavošanās posmiem 2021. gadā plānotajai tautas skaitīšanai, kuru gaida būtiskas izmaiņas – jo klātienē cilvēki vairs netiks aptaujāti.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem Latvijā pašlaik dzīvo 1 miljons 978 tūkstoši cilvēku. Pēdējos 4 gados iedzīvotāju skaits samazinājies par 88 000 cilvēku. Pēc ekspertu teiktā, lai sasniegtu līdzsvara pozīciju, kad piedzimušo ir tikpat, cik nomirušo, vēl ir tāls ceļš ejams.

”Īsais kopsavilkums tāds, ka demogrāfiskā situācija ir uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu. Trešdaļa nācijas – jauno cilvēku ir aizbraukuši,” akcentē demogrāfs Ilmārs Mežs.

Mežs pauda, ka cilvēku skaitu valstī joprojām būtiski ietekmē emigrācija.

2011. gada tautas skaitīšana rādīja, ka Latvijā mita nedaudz virs 2 miljoniem cilvēku. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, vidēji dienā uz ārzemēm aizbrauc 50 cilvēku, bet uz dzīvi Latvijā no citām valstīm pārceļas 30. Dzimušo skaits dienā ir aptuveni 60, bet nomirst 80 cilvēku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas