Dace Rukšāne gadā izlasa ap simts grāmatām: Tās palīdz labāk saprast cilvēkus

0 komentāri

Publiciste un rakstniece Dace Rukšāne gadā izlasa līdz pat simts grāmatām, un viņa uzskata, ka grāmatu lasīšana ne vien bagātina vārdu krājumu, bet arī palīdz labāk izprast cilvēkus.

“Mēs pamatīgi bagātinām vārdu krājumu, otrkārt – pasaules uztveri. Treškārt, tas palīdz komunicēt tālāk ar cilvēkiem, un ne tikai vārdu krājuma dēļ, bet arī tādēļ, ka tu vairāk sāc saprast cilvēkus un situācijas. Grāmatās ļoti daudz kas tiek aprakstīts – tādos sadzīviskos, varbūt uztveramos veidos,” stāsta D. Rukšāne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rakstiece pieļauj, ka sievietes vairāk lasa vienkāršāku literatūru, piemēram, lubenes. “Es pieļauju, ka varbūt vīriešiem neceļas roka lasīt lubenes vai arī viņi uzskata to “zem sava goda”. Līdz ar to, vismaz kā es esmu novērojusi, vīrieši lasa mazliet sarežģītākas lietas,” stāsta D. Rukšāne.

Kamēr vīrieši gadā izlasa vidēji trīs līdz piecas grāmatas, sievietes – nedaudz vairāk – ap desmit grāmatām gadā.

Foto:

Video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas