Bioloģiskā pārtika nav dārgāka, dārgāka ir izplatīšanas ķēde, skaidro Garančs

2 komentāri

”Bioloģiskā pārtika patiesībā nav daudz dārgāka. Dārgāka ir izplatīšanas ķēde, jo jānodrošina neatkarīga izsekojamība tieši bioloģiskajiem produktiem,” skaidro Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes loceklis Jānis Garančs. 

Tas nozīmē, ka visa pārtikas plūsmas ķēde, sākot no lauksaimnieka, caur pārstrādes uzņēmumu, noliktavām līdz lielveikalam, nepārtraukti ir jāuzrauga, lai nesajauktos ar konvencionālajiem produktiem.

Garančs skaidro, ka Starptautiskajai Bioloģiskajai asociācijai, kas ir jumta organizācija visām Eiropas valstu bioloģiskajām biedrībām, ir nosprausts mērķis, ka līdz 2030. gadam vairāk nekā puse pārtikas Eiropā būs bioloģisko lauksaimniecību.

Plānots, ka speciāli vairs nebūs jāmarķē bioloģiskie produkti, bet gan otrādi – pamatpārtika būs bioloģiska, un īpaši būs jāmarķē konvencionālie produkti.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Ivars
  0

  Ivars

  Jā un galvenais ,ka par to uzraudzīšanu maksā vairāk,nekā par izaudzēšanu.Labi būt tādam izsekotājam.

  01.12.2015 21:59

 • Raimonds Cellers
  0

  Raimonds Cellers

  SAKIET, LATVIJĀ IR KĀDA NOSACĪTI BIOLOĢISKĀ SAIMNIECĪBA,BET BLAKUS DAŽUS HEKTĀRUS PROSTS ZEMŅIKS KURŠ GĀŽ SAVĀ ZEMĒ LAI LABĀK AUG,TAD SAĶIET KĀDA VAR BŪT BIOLOĢISKA PRODUKCIJA?

  25.11.2015 19:41

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas