Bērni skolās pusdienās saņem nekvalitatīvu ēdienu, uzskata Belēvičs

0 komentāri

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) pauž satraukumu par masu medijos izskanējušo informāciju, ka skolēni izglītības iestādēs pusdienās saņem nekvalitatīvu ēdienu, informē ministra padomniece komunikācijas jautājumos Iveta Ciganova.

“Situācija, ka bērniem skolā tiek pasniegts nekvalitatīvs un no bojātiem produktiem gatavots ēdiens, ir nepieļaujama, un tas prasa steidzamu risinājumu,” uzsver Belēvičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš norāda, ka Veselības ministrija izstrādās priekšlikumu, kas ļaus būtiski uzlabot skolās piedāvāto produktu kvalitāti. Šobrīd 1.-3. klases skolēniem ēdināšanai valsts atvēl 1,42 eiro, tomēr Belēvičs ir iecerējis Ministru kabineta noteikumos definēt, ka ne mazāk kā 85% no šīs summas ir izlietojami tieši produktu, no kuriem pagatavojamas pusdienas, iegādei.

“Vienlaikus aicinu skolu un pašvaldību vadību sekot līdzi izglītības iestāžu ēdinātāju gatavotās un piegādātās produkcijas kvalitātei un ziņot atbildīgajām institūcijām problēmu gadījumā. Arī visaugstākās prasības normatīvos nebūs garantija kvalitatīvam ēdienam bērniem, ja atbildīgās personas nebūs ieinteresētas šīs prasības ievērot,” norāda veselības ministrs.

Tāpat Belēvičs akcentē, ka viņa mērķis ir panākt, lai katrs skolēns vismaz reizi dienā saņemtu siltu, no dabīgiem produktiem gatavotu, kvalitatīvu un sabalansētu maltīti izglītības iestādē, un “kompromisi kvalitātes ziņā ir nepieļaujami”.

Jau ziņots, ka lietuviešu uzņēmums Kretingos maistas, kas ēdina bērnus 24 Latvijas izglītības iestādēs, pusdienu maltītes gatavojis no bojātiem dārzeņiem, izmantojis garšvielas, kas satur sāli un garšas pastiprinātājus, kā arī gaļas ēdienu gatavošanai izmantojis galvenokārt saldētu vistas gaļu, vēsta raidījums De Facto.

Daļā Siguldas vispārējās izglītības iestāžu jau piekto gadu maltītes nodrošina minētais lietuviešu uzņēmums. Tas ēdina skolēnus arī citviet Latvijā. Šajā mācību gadā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori veikuši jau 53 pārbaudes “Kretingos maistas” ēdnīcās, un vairāk nekā 75% gadījumu konstatēti pārkāpumi. Tostarp atklājies fakts, ka vienu un to pašu ēdienu pasniedz divreiz.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas