Bēgļi esot vairāk ieinteresēti integrēties Latvijā nekā dažs labs iebraucējs, spriež Melbārde

2 komentāri

Šobrīd uzņemamie bēgļi, iespējams, ir pat vairāk ieinteresēti integrēties Latvijas sabiedrībā nekā atsevišķas personas, kas te ieceļoja pēc Otrā pasaules kara. Šādu uzskatu LNT 900 sekundēs pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Kultūras ministre akcentēja, ka integrācija ir divvirzienu process – no vienas puses stāv valsts pienākumi un iedzīvotāju intereses, bet no otras – ir arī pašu patvēruma meklētāju vēlme iesaistīties valsts dzīvē, pieņemt kultūru un tradīcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Melbārde norādīja, ka tikko uzņemtās bēgļu ģimenes ir ļoti motivētas integrēties un izmanto visas iespējas, kas viņiem piedāvātas. Pēc ministres domām patvēruma meklētāji varētu būt vairāk ieinteresēti integrēties par sabiedrību atšķirībā no citiem ieceļotājiem, kas Latvijā iebrauca pēc Otrā pasaules kara.

Viņa atgādināja par pieņemto rīcības plānu, kas paredz daudzus pasākumus, patvēruma meklētāju integrēšanai, piemēram, valodas apguvi, valsts vēstures un kultūras apguvi, kā arī vairākus ikdienišķas nozīmes jautājumus.

Video: intervija ar Daci Melbārdi

2 komentāri

TOP komentāri

 • Linda
  +1

  Linda

  Iespejams velas integreties,bet iespejams nevelas....
  No gerberas plesot nost ziedlapinas ministrite izzileja,ka argonauti velas integreties?
  Tad tas butu kas jauns un grandiozs!!!...lidz sim neviena valsti vini to nav velejusies......

  24.02.2016 14:36

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas