Bāriņtiesu darbinieku attieksme brīžiem ir briesmīga, pauž Akmentiņa-Smildziņa

0 komentāri

Latvijā vardarbība pret bērniem ir daudz lielāka, kā to apjauš atbildīgās iestādes un visa sabiedrība. Portāla Mammamuntetiem.lv  vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa šorīt LNT raidījumā 900 sekundēs sacīja, ka nereti ir gadījumi, ka atbildīgās iestādes nestrādā profesionāli.

Viņa arī piebilda, ka viena no tādām ir bāriņtiesas – tur strādājošo darbinieku attieksme brīžiem raksturojama kā briesmīga.

Gada laikā divas reizes pieaudzis bērnu sūdzību skaits par fizisko vardarbību ģimenē, turklāt vardarbības patiesie apmēri nemaz nav apjausti – pagājušajā nedēļā 900 sekundes publiskoja aptauju, kas rāda, ka 14% iedzīvotāju zina gadījumu, ka viņu ģimenes, radu vai paziņu lokā ir notikusi vardarbība pret bērnu.

Vēl viens sāpīgs temats – lai arī valsts mudina uz bērnu pieņemšanu audžu ģimenēs vai kļūt par aizbildņiem, bāritiņtiesu darbs, īpaši Rīgas bāriņtiesas darbinieču attieksme, saņem pamatīgu kritiku, bet nekas nemainās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas