Aviopasažieru datu vākšana ietekmēs personu cilvēktiesības, uzskata tiesībsargs

0 komentāri
Aviopasažieru datu vākšana ietekmēs personu cilvēktiesības, uzskata tiesībsargs
FOTO: LETA

Fizisko personu datu vākšana no gaisa pārvadātājiem būtiski ietekmēs personu cilvēktiesības, tostarp tiesības uz privāto dzīvi, pārliecināts tiesībsargs Juris Jansons.

Minēto datu vākšanu, glabāšanu, apstrādāšanu un sniegšanu likumā noteiktajām institūcijām, kā arī citām valstīm, paredz Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais likumprojekts “Pasažieru datu apstrādes likums, kas pilnvaro Drošības policiju veikt iepriekšminētās darbības”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēstulē iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V) Jansons akcentējis, ka, lai gan noziegumu, teroristu nodarījumu novēršana un atklāšana ir atzīstami par leģitīmiem mērķiem, likumprojekts jau sākotnēji izraisa šaubas un bažas par cilvēktiesību ierobežojumu samērīgumu.

Jansons aicinājis Kozlovski personiski pievērst uzmanību likumprojekta anotācijai, kura nonāk pretrunā ar likumprojektā paredzēto, kā arī neatbilst prasībām par ietekmes novērtējumu. Piemēram, lai arī likumprojekts jāizstrādā atbilstoši starptautiskajām saistībām, anotācijā skaidri norādīts, ka tas šo jomu neskar. Tāpat pēc anotācijas secināms, ka arī sabiedrības līdzdalība nav neieciešama, jo likums šo jomu neskarot, uzsvēris Jansons.

Tiesībsargs vērsa uzmanību, ka likumprojekts tā pašreizējā redakcijā rada daudzus jautājumus par fizisko personu datu apstrādes apmēriem, iesaistīto institūciju daudzumu un leģitimitāti fizisko personu datu iegūšanā, datu apstrādes uzraudzību un personas datu izmantošanu vienīgi sākotnēji paredzētajam mērķim.

Jansons uzskata, ka šī likumprojekta izstrādi būtu bijis nepieciešams skatīt kopsakarā ar citiem ar to saistītiem normatīvajiem aktiem, lai izvērtētu tā ietekmi uz cilvēktiesībām.

Līdz ar to Tiesībsarga birojs pievērsīs pastiprinātu uzmanību likumprojekta izstrādes gaitai, lai nodrošinātu tā atbilstību Satversmei un starptautiskajiem cilvēktiesību dokumentiem.

Kā ziņots, cīņā pret terorismu un smagiem noziegumiem Iekšlietu ministrija (IeM) izstrādājusi Pasažieru datu apstrādes likumu, kas Drošības policijai (DP) dos tiesības izmantot un uzglabāt aviopasažieru datus. IeM arī izstrādās grozījumus likumā, kas paredz sodu, ja pasažieru pārvadātāji atteiksies nodot datus DP.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas