Atvaļināts ģenerālis: Zaļi puikas nav jāiesauc armijā

1 komentārs

Lēmums Latvijā pāriet uz profesionālo armiju bija pareizs, uzskata atvaļināts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) brigādes ģenerālis Gundars Ābols, kurš bijis arī Latvijas militārais pārstāvis NATO. Viņam piekrīt arī atvaļinātais ģenerālis Ainars Plencis, kurš savulaik vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

“Obligātais militārais dienests bāzējais uz vienu pamatideju – jūs veidojat mobilizējamo armiju. Tā ir jebkurā gadījumā jāekipē un jāuztur rezerves un kaujas gatavībā. To būs daudz lētāk izdarīt, ja armija ir profesionāla,” pauda G. Ābols.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Valstij profesionālā armija, kas māk strādāt arī ar tehnoloģijām un ir apmācīta, ir daudz nopietnāka nekā, ja armijā iesauc zaļus puikas, atraujot viņus no ģimenes vai mācībām,” pauda A. Plencis.

”Turklā ne jau visi vēlas dienēt armijā. Labāk, lai tajā iet tie, kas vēlas,” norādīja bijušais VUGD vadītājs.

Skaties video!

Jau ziņojām, ka, mainoties drošības situācijai reģionā, Nacionālie Bruņotie spēki (NBS) šogad pirmo reizi plāno izmantot Mobilizācijas likumu, kas paredz obligātu ierašanos un piedalīšanos mācībās. Tas skars personas, kurām ir profesionālā militārā dienesta pieredze, bet pēdējo gadu laikā no armijas ir atvaļinājušās.

Foto:

Saskaņā ar Militārā dienesta likumu mobilizācijai pakļautie Latvijā ir sadalīti divās kategorijās – rezerves karavīros un rezervistos. Pie pirmajiem pieskaitāmi bijušie profesionālā militārā dienesta karavīri, savukārt pie otrajiem jebkurš vīrietis, Latvijas pilsonis vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

irmās pavēstes ierasties iesaukšanas punktā rezerves karavīriem varētu tikt izsūtītas gada otrajā pusē.

Savā ziņā to var uzskatīt par nozares ministra rosināto armijas skaita palielināšanu, galvenokārt raugoties uz tiem, kas pēdējo gadu laikā no dienesta atvaļinājušies.

1 komentārs

TOP komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas