Atvaļināts ģenerālis: Zaļi puikas nav jāiesauc armijā

1 komentārs

Lēmums Latvijā pāriet uz profesionālo armiju bija pareizs, uzskata atvaļināts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) brigādes ģenerālis Gundars Ābols, kurš bijis arī Latvijas militārais pārstāvis NATO. Viņam piekrīt arī atvaļinātais ģenerālis Ainars Plencis, kurš savulaik vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

“Obligātais militārais dienests bāzējais uz vienu pamatideju – jūs veidojat mobilizējamo armiju. Tā ir jebkurā gadījumā jāekipē un jāuztur rezerves un kaujas gatavībā. To būs daudz lētāk izdarīt, ja armija ir profesionāla,” pauda G. Ābols.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Valstij profesionālā armija, kas māk strādāt arī ar tehnoloģijām un ir apmācīta, ir daudz nopietnāka nekā, ja armijā iesauc zaļus puikas, atraujot viņus no ģimenes vai mācībām,” pauda A. Plencis.

”Turklā ne jau visi vēlas dienēt armijā. Labāk, lai tajā iet tie, kas vēlas,” norādīja bijušais VUGD vadītājs.

Skaties video!

Jau ziņojām, ka, mainoties drošības situācijai reģionā, Nacionālie Bruņotie spēki (NBS) šogad pirmo reizi plāno izmantot Mobilizācijas likumu, kas paredz obligātu ierašanos un piedalīšanos mācībās. Tas skars personas, kurām ir profesionālā militārā dienesta pieredze, bet pēdējo gadu laikā no armijas ir atvaļinājušās.

Foto:

Saskaņā ar Militārā dienesta likumu mobilizācijai pakļautie Latvijā ir sadalīti divās kategorijās – rezerves karavīros un rezervistos. Pie pirmajiem pieskaitāmi bijušie profesionālā militārā dienesta karavīri, savukārt pie otrajiem jebkurš vīrietis, Latvijas pilsonis vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

irmās pavēstes ierasties iesaukšanas punktā rezerves karavīriem varētu tikt izsūtītas gada otrajā pusē.

Savā ziņā to var uzskatīt par nozares ministra rosināto armijas skaita palielināšanu, galvenokārt raugoties uz tiem, kas pēdējo gadu laikā no dienesta atvaļinājušies.

1 komentārs

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas