Atkarība var veidoties arī no enerģijas dzērieniem, pauž toksikologs

1 komentārs

”Jaunieši bieži vien neapzinās, ka draugu vai apkārtējās vides ietekmē nobaudītas vielas var izraisīt smagu atkarību, kam nākotnē var būt bēdīgas sekas,”  stāsta reanimatologs Roberts Stašinskis.

Atkarība var veidoties ne tikai no alkohola un cigaretēm, bet tās sākums var būt arī jauniešu tik iecienītie enerģijas dzērieni, kuru sastāvā ir liels kofeīna daudzums.

Ar laiku organisms pierod, un atkarībā nonākušajam ir nepieciešamas arvien spēcīgākās vielas – līdz pat heroīnam. stāsta speciālists.

Jau vēstīts, ka Saeimas deputāti bija rosinājuši ierobežot enerģijas dzērienu tirdzniecību, nosakot, ka tos iegādāties drīkst personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Neatkarīgais
    +1

    Neatkarīgais

    Kāds narkotikām sakars ar kofeīna lietošanu ??? Tad jau kafiju ar nevar dzert, jo tā var kļūt par narkomānu !!!??

    23.10.2015 18:15

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas