Ārpolitikas eksperts: Nav izslēgts, ka Bērziņu nākotnē varētu aicināt vizītē uz Maskavu

0 komentāri

Tāda iespēja, ka Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu varētu aicināt vizītē uz Maskavu arī kādā citā reizē, ne vien, lai apmeklētu 9. maija svinības, nav izslēgta, portālam Skaties.lv sacīja ārpolitikas eksperts Kārlis Daukšts.

”Ne vien Eiropas Savienībai saistībā ar agresiju Ukrainā ir jāveido vienots viedoklis, bet arī Krievijai ir ļoti svarīgs Eiropas viedoklis. To pierādīja jau Latvijas ārlietu ministra brauciens uz Maskavu, tādēļ es nedomāju, ka Kremlim būtu galēji noraidoša attieksme pret mūsu Valsts prezidenta braucienu kādā no vizītēm uz Maskavu,” sacīja K. Daukšts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau ziņojām, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš pavēstījis, ka neizslēdz savu došanos uz Maskavu, lai risinātu miera sarunas, taču tas obligāti nav jādara 9. maijā.

Kārlis Daukšts, Krievijas lietu pārzinātājs un politologs:

A. Bērziņa piedāvājumā ir racionāls grauds. [..] Pašlaik A. Bērziņš vilcinās ar savu atbildi Kremlim, jo saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē ir mainījies prezidenta brīvības koridors. Proti, divējādā politiskā loma uzlikusi viņam saistības un pienākumus.

“Krievijā masu mediji gan Ilvesa kungu, gan Gribauskaites kundzi tagad “noliek uz lāpstiņām” un mēģina diskreditēt viņu lēmumu nebraukt uz 9. maija svinībām. A. Beŗziņš savukārt mēģina pret šo lēmumu izturēties atbildīgi Latvijas prezidentūras dēļ,” sacīja K. Daukšts.

Kā ziņots, Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, pieminot 70.gadadienu kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Bērziņu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas