Ārlietu eksperts: Tuvākās nedēļas laikā Krievija izdarīs spiedienu uz separātistiem

0 komentāri

Tuvākās nedēļas laikā Krievija izdarīs spiedienu uz separātistiem un pieprasīs Minskā noslēgtā pamiera ievērošanu, prognozē Latvijas Universitātes asociētais profesors, ārpolitikas eksperts Ojārs Skudra.

Vienošanās paredz, ka ieroči kā Ukrainas armijai, tā Krievijas atbalstītajiem ”separātistiem” ir jāatvelk jau otrdien, 17. februārī. Patlaban jau daļēji tiek ievērots pamiers Ukrainā, taču nemieri turpinās atsevišķos rajonos, piemēram, pie Debaļcevas. ”Acīmredzot Debaļcevas dzelzceļa punkts varētu kalpot par iemeslu tam, ka notiek jaunas militāras sadursmes,” pauda O. Skudra. Atgādināsim, ka Debaļceva ir galvenais dzelzceļa un ceļu krustojums Ukrainas austrumos.

”Otrs moments pēc ieroču atvilkšanas ir Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāju darba reāla uzsākšana,” akcentēja O. Skudra. ”Ja sāksies ieroču atvilkšana, tad ir zināmas cerības un situācijas noregulēšanu,” sacīja eksperts.

Viņš gan akcentēja, ka Minskā noslēgtā vienošanās neparedz rīcības scenāriju tādā gadījumā, ja kāda no pusēm neievēros noslēgto vienošanos.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas