Apinis: Pieaugušie palīdz jauniešiem tikt pie alkohola

0 komentāri

Vieni lieto, citi palīdz iegādāties, vēl citi piever acis – jauniešiem pie alkohola palīdz tikt pieaugušie, uzskata Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis.

”Daudzās ģimenēs pārmērīga alkohola lietošana tiek uzskatīta par neatņemamu pieaugušo dzīves sastāvdaļu, bet apkārtējās sabiedrības attieksme ir pasīva, labākajā gadījumā – neitrāla,” piebilst P. Apinis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ja mēs uzņemam 25 gadus vecu pacientu, kuram ir psihozes, tas nozīmē, ka viņš lieto alkoholu apmēram desmit gadus, proti, apmēram kopš 15 gadu vecuma,” stāsta pieredzējusī narkoloģe, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna.

Potenciāls risks saslimt ar alkoholismu ir aptuveni 12,5% valsts iedzīvotāju, bet atbilstoši aptauju datiem 84% skolēnu jau ir lietojuši grādīgos dzērienus.

”Piena cena attiecībā pret vidējo algu Latvijā šajā gadsimtā ir pieaugusi turpat divkārt, bet alkohola cena – samazinājusies. Valstiskas domāšanas mērķis būtu pakāpenisks akcīzes nodokļa pieaugums visiem alkoholiskajiem dzērieniem par procentu, kas pārsniedz gan ikgadējo iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu, gan ikgadējo inflācijas līmeni,” norāda P. Apinis.

LĀB uzskata, ka Latvijā akcīzes nodoklis alkoholam ir jāpalielina, turklāt tas jādara nekavējoties. Tajā pašā laikā tas esot jādara ”pārdomāti”, izlīdzināti visām alkohola grupām un saskaņoti ar Lietuvu un Igauniju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas