Alkoholiskajiem dzērieniem jāceļ akcīze, secinājusi Ārstu biedrība

0 komentāri
Alkoholiskajiem dzērieniem jāceļ akcīze, secinājusi Ārstu biedrība
Foto: Tambako The Jaguar/Flickr

Akcīzes nodoklis alkoholiskajiem dzērieniem ir jāpaaugstina, par to Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā diskusijā vienojušies eksperti.

Kā norāda LĀB pārstāve Sendija Burka-Šaicanova, diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka akcīzes nodoklis alkoholam jāpaaugstina, tādējādi rodot saprātīgu balansu starp sabiedrības veselības un ekonomiskajām interesēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr sarunas laikā alkoholiskos dzērienus ražojošo uzņēmumu pārstāvji, Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti nevarēja rast kompromisu par to, kā to vajadzētu darīt, kādu mehānismu izmantot vislabāk un efektīvāk.

Eksperti nevarēja vienoties par to, vai alkohola akcīzes palielinājums mērāms procentos vai centos par vienu litru, atzīmē LĀB pārstāve.

“Tā kā pilnībā vienoties neizdevās, patlaban paliekam pie tā, ka sarunas turpināsim,” atzīst LĀB pārstāve.

Kā ziņots, LĀB rīkotā ekspertu diskusijā bija plānots pārrunāt nepieciešamību paaugstināt akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, lai rastu papildu ieņēmumus valsts budžetā.

Kā norādīja Burka-Šaicanova, LĀB rosinās alkohola akcīzes naudu novirzīt veselības nozarei, kur nepietiekamā finansējuma dēļ cieš veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāte, pacienti un ārsti.

Diskusijā piedalījās LĀB prezidents Pēteris Apinis, VM valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Egita Pole, VM Sabiedrības veselības departamenta vecākā eksperte atkarību uzraudzības jomā Alise Krūmiņa, SPKC direktore Inga Šmate, SPKC Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja Aija Pelne, SPKC Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vecākā sabiedrības veselības analītiķe Līga Šulca un Latvijas Atkarību pētniecības asociācijas vadītājs Mārcis Trapencieris.

Savukārt alkoholisko dzērienu ražotājus pārstāvēja Latvijas Alus darītāju asociācijas un Cido grupas pārstāve Inese Lielpinka, Latvijas Alkohola nozares asociācijas (LANA) valdes priekšsēdētājs, AS Latvijas balzams ģenerāldirektors, valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš, LANA izpilddirektors Andrejs Strateičuks, Latvijas balzama komercdirektors, RTU Rīgas Biznesa skolas docents Valters Kaže un Latvijas Alus darītāju asociācijas pārstāvis Pēteris Liniņš.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas